Почетна / Фудбал / Прва лига

Крах Јавора са играчем мање, Златибор до бода у надокнади (ВИДЕО)

Слобода победила крагујевачки Раднички и оставила "фењер" Новопазарцима

Металац – Јавор Матис 4:1 (2:1)

Горњи Милановац - Стадион: Металца крај Деспотовице. Гледалаца: 800. Судија: Срђан Јовановић (Београд). Помоћници: Горан Божовић (Београд) и Ненад Радојичић (Врчин). Жути картони: Млађовић и Врањанин (Металац), Севић (Јавор Матис). Црвени картон: Севић (Јавор) у 61. минуту.

Стрелци: 0:1 Петковић у 12, 1:1 Млађовић у 17, 2:1 Савић у 39, 3:1 Врањанин у 62, 4:1 Илић у 76. минуту.

МЕТАЛАЦ (ГМ): Костић, Мијајловић, Врањанин, Млађовић, Кораксић, Савић (од 70. Кецап), Томић, Вукадин, Крстић (од 87. Ивановић), Вукмановић (од 82. Грбовић), Илић.

ЈАВОР МАТИС: Ђогатовић, Долмагић, Колаковић, Амановић, Севић, Миловановић (од 46. Јоцовић), Маричић (од 72. Н. Марковић), Петковић, Цветковић (од 77. Кувељић), Цуцкић, И. Марковић.

Главни актер био је штопер Бојан Млађовић који је одиграо без грешке, постигао је и наместио гол.

Повели су гости у 12. минуту, Долмагић је центрирао са десне стране, Марковић је лопту пропустио, а Петковић резантним ударцем са 13 метара матирао Костића

Пет минута касније на семафору је било 1:1, центрирао је Мијајловић са десне стране, а Вукмановић шутирао главом са 11 метара, а голман гостију Ђогатовић лопту избацио у корнер.

Савић центрира корнер са леве стране, а Млађовић главом највиши у скоку са шест метара матира Ђогатовића

У 39. минуту 2:1 за Металац, најбољи појединац сусрета Млађовић је пронашао дубинском лоптом Илића који из прве даје лопту усамљеном Савићу, а он са три метра лопту шаље у незаштићену мрежу за ерупцију одушевљења Металчевих навијача.

У 58. минуту шутирао је Мијајловић са 18 метара али је лопта отишла поред десне стативе у гол аут. У 61. минуту Томић је прошао по десној страни левог бека гостију Севића, а он га удара лактом, судија Јовановић му оправдано даје други жути картон и гости остају са десет играча.

Центрирао је Крстић скраћени корнер са десне стране, а Врањанин највиши у скоку матира Ђогаровића и на семафору пише 3:1.

У 76. минуту 4:1 за Металац, одличан акција Металца, Вукмановић идеално пронашао Кецапа, а он видео усамљеног Илића који са гол линије лопту шаље у мрежу.

Семафор 16. кола Прве лиге Србије:

Бечеј – Будућност (До) 5:1 (Ковачевић 12. једанаестерац, 38, 62, Цвијић 46, Станојев 75 - Станојев 45+1. аутогол)

Телеоптик – Нови Пазар 0:0

ТСЦ – Синђелић (Бг) 1:1 (Галић 77 - Туфегџић 51)

Инђија – Борац 2:0 (Стоиљковић 41, Лукић 85)

Металац – Јавор 4:1 (Млађовић 18, Савић 39, врањанин 63, Илић 77 - Петковић 13)

Слобода – Раднички (Кг) 2:0 (Лазовић 35, Обреновић 75)

Жарково – Златибор 2:2 (Коваленко 33, Рајић 86 - Анђелковић 68, 90)

18.00: Трајал – Бежанија