Два гола Крсте Бојића за славље Бежаније у Крушевцу

0

Од првог минута „лавови“ су показали зубе и снагу, кренули силовито, били апсолутни господари ситуације на терену и иницијативу крунисали са два гола

Трајал – Бежанија 1:2 (1:2)

КрушевацСтадион: Градски. Гледалаца: 500. Судија: Ђорђе Максимовић. Помоћници: Никола Ријавец, Милан Пашајлић. Жути картони: Гашић, Милошевић, Милосављевић, Цветковић (Трајал), Јеремић, Радовановић, Деспотовић, Радочај (Бежанија). Црвени картон: Деспотовић (Бежанија) у 90. минуту. Стрелци: Ђуровић у 45. за Трајал, Бојић  25. и 41. за Бежанију.

ТРАЈАЛ: Стојановић, Милосављевић, Гашић, Радмановац, Милисављевић, Јовановић, Весић (од 46. Апија, од 71. Валијант), Цветковић, Милошевић, Ђуровић, Пуношевац.

БЕЖАНИЈА: Крунић, Мијаиловић, У. Стојановић, Филиповић, Радочај, Радовановић, Десанчић, Јеремић (од 89. Шушњар), Бојић (од 46. Деспотовић), Богдановски (од 89. Симић), М. Стојановић.

Од првог минута „лавови“ су показали зубе и снагу, кренули силовито, били апсолутни господари ситуације на терену и иницијативу крунисали са два гола. И да после првог, у истом нападу, није било две успешне интервенције голмана Стојановића, стигли би гости и до убедљивије предности.

Бојић је био Трајалов џелат у 25. и 41. минуту. Пошто је Јеремић погодио стативу, натрчао је на одбијену лопту и сместио је у мрежу иза немоћног Стојановића. У финишу првог полувремена, после центаршута са леве стране, на другој стативи, био је најприсебнији и најсналажљивији и у гужви погодио – 0:2!

На супротној страни, домаћини су деловали као разбијена војска, одбрана је била несигурна, везни ред као да није постојао, а напад – одсечен. Први пут кад су успели да повежу неколико тачних додавања, успели су и да запрете.

Кад се очекивао крај првог полувремена, Весић и Милошевић су креирали последњи напад домаћина, уследио је центаршут на другу стативу, а на месту, у правом тренутку нашао се Ђуровић и ублажио минус.

Семафор 16. кола Прве лиге Србије:

Бечеј – Будућност (До) 5:1 (Ковачевић 12. једанаестерац, 38, 62, Цвијић 46, Станојев 75 - Станојев 45+1. аутогол)

Телеоптик – Нови Пазар 0:0

ТСЦ – Синђелић (Бг) 1:1 (Галић 77 - Туфегџић 51)

Инђија – Борац 2:0 (Стоиљковић 41, Лукић 85)

Металац – Јавор 4:1 (Млађовић 18, Савић 39, врањанин 63, Илић 77 - Петковић 13)

Слобода – Раднички (Кг) 2:0 (Лазовић 35, Обреновић 75)

Жарково – Златибор 2:2 (Коваленко 33, Рајић 86 - Анђелковић 68, 90)

Трајал – Бежанија 1:2 (Ђуровић 45 - Бојић 25, 41)