Почетна / Фудбал / Прва лига

Aла Јавор "љуља", седам лопти у мрежи Жаркова за прво место, Инђија до бода са играчем мање (ВИДЕО)

Бечеј одолео Орлићима у Београду, ТСЦ-у дерби против Златибора са играчем више, дали четири гола, погодили и своју мрежу

Јавор Матис – ОФК Жарково 7:1 (4:0)

Ивањица - Стадион: Јавора. Гледалаца: 200. Судија: Никола Радаковић (Нови Сад). Помоћници: Атила Хармат (Суботица) и Иван Микалачки (Зрењанин). Жути картон: Ђерић (Јавор). Стрелци: Марковић у 12, 31. и 36, Долмагић у 21, Петковић у 64, Амани у 83. и 86. за Јавор Матис, а Петковић у 51. минуту за Жарково.

ЈАВОР МАТИС: Ђогатовић, Долмагић, Јосовић, Миловановић (од 54. Кувељић), Ђерић, Марковић (од 67. Амани), Колаковић, Петковић, Амановић, Цветковић (од 46. Маричић), Цуцкић.

ОФК ЖАРКОВО: Павловић, Шака (од 46. Манић), Петковић, Миленковић (од 46. Милојевић), Коваленко, Вујичић, Омега, Ђорђевић, Исламовић, Кнежевић.

Фудбалска рапсодија у белом. Разиграни фудбалери Јавора дебело су наплатили дуг екипи Жаркова за пораз у првом делу првенства. Од почетка утакмице Јавор је диктирао темпо и само се чекао тренутак кад ће постићи гол. То се догодило већ у 12. минуту, кад је Марковић ефектним поготком најавио шоу...

Јавор је решио да зимску паузу дочека као лидер, а жртва је било Жарково. Иван Марковић је хет-триком начео госте, а са два гола у четири минута докусурио их је Ерв Бостан Амани за коначних 7:1!

Инђија је са два гола Ненада Лукића изборила реми у Горњем Милановцу, а успех је већи јер је од 34. минута била без искљученог Николе Анђелковића.

Бечеј је одолео Синђелићу у престоници, док је Бежанија голом Десанчића на почетку меча савладала комшије Телеоптик.

Златибор је у дербију са ТСЦ-ом поражен код куће, томе је кумовало и искључење Немање Анђелковића у 38. минуту. Гости су постигли сва четири гола, али је једна лопта завршила и у њиховој мрежи, Саша Томановић је у надокнади савладао свог голмана Филиповића.

Семафор 17. кола Прве лиге Србије:

Бежанија - Телеоптик 1:0 (Десанчић 11)

Будућност (До) - Трајал 0:1 (Милисављевић 86)

Јавор - Жарково 7:1 (Марковић 13, 32, 37, Долмагић 22, Петковић 65, Амани 84, 87 - Петковић 51)

Металац - Инђија 2:2 (Крстић 35. једанаестерац, Кораксић 43 - Лукић 20, 39)

Нови Пазар - Слобода 0:0

Раднички (Кг) - Борац 1:0 (Тодоровић 8)

Синђелић (Бг) - Бечеј 0:0

Златибор - ТСЦ 1:3 (Томановић 90. аутогол - Бабић 7, Силађи 40, Плавшић 67)