Почетна / Фудбал / Прва лига

ТСЦ у дербију бољи од лидера Инђије, Златибор преко Слободе до коте један (ВИДЕО)

Долмагић голом у 47. минуту донео цеп плен Јавору, Раднички славио у Добановцима

Будућност (До) – Раднички (Кг) 0:1 (0:1)

Добановци - Гледалаца: 300. Судија: Борко Михаиловић (Јагодина). Помоћници: Чедомир Андрејић и Милош Митић. Жути картони: Петровић, Максимовић (Раднички). Стрелац: 0:1 Андрија Ратковић у 9. минуту.

БУДУЋНОСТ (ДО): Кнежевић, Стојковић, Максимовић, Добријевић, Јеличић (од 46. Емеке), Јагодић, Орешчанин (од 80. Пераловић), Видић, Милошев, Симић, Владисављевић (од 46. Кукољ).

РАДНИЧКИ 1923 (КГ): Раичевић, Маркушић, Илић, Т. Тодоровић (од 70. Лилић), Лукић, Вујасин, А. Тодоровић, Алексијевић, Петровић, Ратковић, Здравковић.

Нису успели фудбалери Будућности да забележе трећу победу у низу. Имали су иницијативу и пропустили неколико добрих прилика.

Гол одлуке вредан три бода гости су постигли у раној фази утакмице, већ у 9. минуту, после неуспеле офсајд замке Ратковић је измакао одбрани домаћих, преварио Максимовића и прецизним ударцем у контра угао савладао немоћног Кнежевића.

Прву прилику домаћи су пропустили у 27. минуту. Добар пас Јеличића, Владисављевић је шутирао главом, Раичевић био на месту. Могао је Ратковић да дуплира предност после скраћеног корнера, сам је био на другој стативи.

У наставку, у 47. минуту, после центаршута Кукоља, Милошев промашује стопостотну прилику. Пар минута касније идентична ситуација, Стојковић шутира главом поред гола. Покушао је и Симић после одбитка ударцем са ивице казненог простора, лопта је завршила преко гола.

На истеку 75. минута центаршут Добријевића поново је Милошевић прокоцкао изгледну прилику. Најбољу шансу на утакмици домаћи су пропустили у 80. минуту, на пас Милошева, Кукољ је био сам испред Раичевића, лобовао истрчалог голмана Радничког, али је лопта завршила поред гола.

Два минута касније, добро проигравање Емекеа, ударац Добријевића завршио је поред десне стативе.

Семафор 21. кола Прве лиге Србије:

Среда:

ТСЦ – Инђија 2:1 (Томановић 75, Силађи 78 - Враштановић 50)

Бежанија – Нови Пазар 2:0 (Радовановић 7. једанаестерац, Филиповић 26)

Будућност (До) – Раднички (Кг) 0:1 (Ратковић 8)

Јавор – Телеоптик 1:0 (Долмагић 47)

Металац – Трајал 3:1 (Вукадин 2, Ровчанин 40. једанаестерац, Грбовић 63 - Јовановић 26)

Синђелић (Бг) – Борац 3:1 (Ивановић 8, Мишић 62. аутогол, Јањић 90 - Трипковић 55)

Жарково – Бечеј 2:1 (Манић 26, Коваленко 28 - Дабижљевић 76)

Златибор – Слобода 3:0 (Драгачевић 28, 44, Ћировић 76)