Почетна / Фудбал / Прва лига

Јавор поражен у Београду, ТСЦ после минималца у Новом Пазару сам коло води (ВИДЕО)

Бежанија у борби за последње место у плеј-офу у директном обрачуну савладала Жарково (3:2), голеада у дербију зачеља између Слободе и Телеоптика (3:3)

Раднички 1923 (Кг) – Бечеј 1918 2:0 (1:0)

Крагујевац - Стадион: Чика Дача. Гледалаца: 2.000. Судија: Александар Живковић (Ниш). Помоћници: Стефан Војнић (Бољевац), Јасмина Зафировић (Врање). Жути картони: Остојић, Петровић (Раднички 1923), Мирков, Радић, Бајић (Бечеј 1918). Стрелци: 1:0 Максимовић у 39, 2:0 Здравковић у 57. минуту.

РАДНИЧКИ 1923 (КГ): Раичевић, Поповић, Остојић, Тодоровић (од 68. О. Илић), Лукић, Вујасин (од 84. Грбовић), Петровић, Варјачић, Максимовић, Здравковић, Ковачевић (од 76. Алексијевић).

БЕЧЕЈ 1918: Радовић, Радић, Станојев, Дражић, Краговић, Мирков (од 73. Матијашевић), Петрић, Мандић (од 46. Бајић), Рахић, Алексић, Авдић (од 46. Томчић).

Крагујевчани су после два ремија победом разгалили публику а на крају утакмице награђени су аплаузима од својих навијача са јужне трибине.

Могли су гости до гола у 16. минуту када је Рахић добро упослио Алексића, а голман Раичевић истрчавањем спасао своју мрежу. Лепу акцију извели су домаћи, последњи Поповић је завршио снажним шутем искоса, на срећу голмана Радовића, поред саме стативе.

У 39. минуту радовали су се домаћи. Ковачевић је упослио Поповића, овај убацио најбољем стрелцу пролећа, Максимовићу, који вара голмана Радовића – 1:0.

Нова радост Крагујевчана уследила је у 57. минуту. Ковачевић је извео корнер, највиши у скоку био је Здравковић и главом сместио лопту у мрежу гостију – 2:0. У наставку покушали су гости из контре, Петрић је искоса шутирао, а голман Раичевић одбранио ударац. Још једна прилика за госте указала се Миркову чији шут Варјачић је скренуо у корнер.

Семафор 28. кола Прве лиге Србије:

Бежанија – Жарково 3:2 (Дивац 7, Вучетић 46, Милошевић 50 - Рајић 34, Марковић 70)

Будућност (До) – Металац 2:1 (Милошев 30, Добријевић 69. једанаестерац - Савић 16)

Инђија – Златибор 2:0 (Бањац 16, Димитров 88)

Нови Пазар – ТСЦ 0:1 (Милићевић 87)

Раднички (Кг) – Бечеј 2:0 (Максимовић 39, Здравковић 57)

Синђелић (Бг) – Јавор 1:0 (Матијевић 20)

Слобода – Телеоптик 3:3 (Цветић 4, Ђурић 48, Пераловић 58 - Минић 26, Кокир 32, Л. Чермељ 83)

Борац – Трајал 0:1 (Радивојевић 64)