Рапсодија Динама у Крагујевцу (4:0), домаћину два црвена картона, Златибор са креча у 89. срушио Земун (ВИДЕО)

4

Два ремија у Београду, Жарково и Нови Параз одиграли без голова, Синђелић - Раднички 1:1

Раднички (Кг) – Динамо (Вр) 0:4 (0:1)

Крагујевац – Стадион: Чика Дача. Гледалаца: 600. Судија: Марко Делибашић (Врбас). Помоћници: Новак Новаковић (Београд) и Иван Крстић (Јаково). Жути картони: Никодијевић, Петровић, Илић (Раднички 1923), Антић, Вешковац (Динамо). Црвени картони: А. Поповић у 81. и Филиповић у 86. (други жути) (оба Раднички 1923). Стрелци: 1:0 Бајић у 37, 2:0 Златковић у 54, 3:0 Стевановић у 65, 4:0 М. Поповић у 89. минуту.

РАДНИЧКИ (КГ): Савић, А. Поповић, Петровић, Тодоровић (од 58. В. Поповић), Никодијевић, Ковачевић, Ћировић (од 57. О. Илић), Варјачић, Здравковић, Грбовић (од 68. Видовић), Филиповић.

ДИНАМО (ВР): С. Поповић, Окомајн (од 46. Вешковац), Златковић, Бајић, Стевановић, Недељковић, Јовановић, Спасић (од 57. М. Поповић), Тумбас, Н. Поповић (од 79. Антић), Јаћимовић.

Киша је покварила дерби на стадиону Чика Дача, а виђена игра није оправдала очекивања.

Ослабљени Крагујевчани немоћни су били пред расположеним Врањанцима, који су тактички и резултатски били убедљиви.

Само што је почело запретили су домаћи, пробао је Ћировић са ивице шеснаестерца, а добро постављени голман Поповић отклонио је опасност.

Још једно узбуђење пред голом гостију после корнера голман Поповић испустио је лопту, а одбрана избацила у поље. Уследила је брза контра и ударац Тумбаса преко гола.

На додавање Тодоровића могао је Никодијевић боље да реагује, ударац Грбовића завршио је у наручју Поповића. У 37. минуту радовали су се гости, Варјачић је кратко избио лопту, упутио је на гол Бајић, голман Савић одбио, Бајић из другог пута сместио је у мрежу за вођство – 0:1.

Гости су добро почели и друго полувреме. У 54. минуту Јовановић је извео корнер на другу стативу, а највиши у скоку био је Златковић и сместио је у угао гола – 0:2.

У наставку Никодијевић је шутирао главом, лопта се од стативе одбила у поље. Наду Крагујевчана покопао је капитен гостију Стевановић у 65. минуту када је лоб ударцем пребацио истрчалог и немоћног голмана Савића – 0:3.

Минут пре краја тачку на коначан исход ставио је резервиста Младен Поповић – 0:4.

Семафор 3. кола Прве лиге Србије:

Среда:

Раднички (Кг) – Динамо (Вр) 0:4 (Бајић 37, Златковић 54, Стевановић 65, Поповић 89)

Синђелић (Бг) – Раднички (Пи) 1:1 (Ђорђевић 42 - Дојкић 90+3)

Жарково – Нови Пазар 0:0

Златибор Земун 1:0 (Недељковић 89. једанаестерац)

Бачка Смедерево 3:0 (Жакула 17, Ђорђевић 82, Асани 90+30)

Колубара Будућност (До) 0:0

Металац Кабел 1:3 (Млађовић 15 - Пантелић 42, Владић 52, Дражић 78)

Трајал – Графичар 1:0 (Осман 62)

Kоментари (4)

Knego

Ovaj Antić je već poćeo da muti i u Prvoj ligi.

Tempo

Po svemu sudeci Kragujevac ni ove sezone nece izboriti SL..

somi

e gle penala za Zlatibor

mica

nemuti dinamo i njegov serif , ako se nevaram on je u kazni , od saveza ali obecano mesto u ligi novi stadion i ostalo korazume svatice , svaka cast ljudima koji vole dinamo , ali opet vestacki klub gde ce serif bije igrace , i neko mi kaze da to bolje nego kragujevac , koji ima najbrojnije navijace van BG svaka cast meraklijama , kojima toncev namesta i lalatovic s... ali vole klub bar ,dok su knobari serifi bice novi obilic