Lider Dinamo vezao drugi poraz, Sinđelić slavio golom Goranovića, Zemunu bod u 90. minutu (VIDEO)

6

Kragujevčani lako izašli na kraj sa fenjerašem iz Smedereva, Metalac bolji od Bačke 2:0

Sinđelić (Bg) – Dinamo (Vr) 1:0 (1:0)

Beograd - Stadion: Sinđelića. Gledalaca: 200. Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo). Pomoćnici: Milan Tešović (Kraljevo), Miodrag Zdravković (Ražanj). Žuti kartoni: Veselinović (Sinđelić), Veličković, Tumbas, Okamijan, trener Kalinić (Dinamo). Strelac: 1:0 Tigran Goranović u 32. minutu.

SINĐELIĆ (BG): Vukašinović, Bumbar, Đorđević, Dragačević, Jue (od 54. Tomović), Branković, Veselinović, Vučićević (od 64. Ninić), Đurić, Krstić (od 53. Milićević), Goranović.

DINAMO (VR): S. Popović, Okamijan, Zlatković, M. Popović, Nedeljković (od 62. Antić), Jovanović, Dolovac (od 54. Bajić), Tumbas, Mitić (od 46. Veličković), N. Popović, Simović.

Povratnik na mesto šefa stručnog štaba Sinđelića, Dragan Đukanović, uspešno je startovao u novoj misiji na starom mestu, pobedom nad favorizovanim Vranjancima.

Bodove je doneo Tigran Goranović evrogolom, posle šuta iz prve sa 25 metara, a gostujući igrači nisu pokazali ništa od najavljivanih superligaških ambicija.

Prvo poluvreme obeležila je bolja igra domaćina sa čestim napadima i šutevima na gol Dinama. Prvi je zapretio Goranović iz prodora kroz sredinu, prizeman udarac odbranio je Stefan Popović. Usledio je period ravnopravne igre oko centra, a u 28. minutu odlično izveden slobodan udarac Dragačevića sa 20 metara, Popović je krajnjim naporom odbio u korner. U sledećoj akciji, posle greške gostiju na sredini terena, raspoloženi Goranović je sjajno šutirao iz prve sa 25 metara i zakucao loptu u mrežu – 1:0.

Dva minuta kasnije Vranjanci su mogli da izjednače. Kapiten Nedeljković našao se u izglednoj poziciji u šesnaestercu, ali je slabo šutirao pored stative. Ponovo je Sinđelić preuzeo inicijativu pred odlazak na odmor. Opasne udarce Krstića i Đurića odbranio je zapaženi Popović.

Tempo igre opao je u nastavku, uz nervozu aktera viđeno je više grešaka na sredini terena. U 47. minutu, iskusni Veselinović prošao je po levom boku, ali su odbrambeni igrači Dinama bili prisebni. Na drugoj strani, udarac rezerviste Veličkovića blokirala je poslednja linija odbrane Sinđelića. Sredinom drugog dela Tomović je mogao da udvostruči prednost posle kornera, lopta je prošla pored stative. Dobru šansu za izjednačenje imao je Nikola Popović u 78. minutu, snažan šut sa šesnaesterca paradom je odbranio sigurni Vukašinović.

Do kraja susreta domaćini su mudro sačuvali mukotrpno stečenu prednost i zasluženo se radovali prvoj pobedi u sezoni.