Bihorac golom doneo pobedu i prvo mesto Kabelu i "smenio" trenera Štrpca

0

Đokić zaustavio lidera Metalac, dva gola Đorđevića dovoljna za pobedu Bačke u Kruševcu

Budućnost (Do) – Kabel 0:1 (0:0)

Dobanovci - Gledalaca: 400. Sudija: Momčilo Marković. Pomoćnici: Miloš Karadžić i Novak Novaković. Žuti kartoni: Avram, Živanović, Đorđević, Jeličić (Budućnost), Balabanović, Jovanić (Kabel). Strelac: 0:1 Faruk Bihorac u 47. minutu

BUDUĆNOST (DO): Tatić, Radojčić, Stojanović (od 46. Jeličić), Maksimović (od 46. Đorđević), Lučić, Dobrijević, Vukić, Oreščanin, Živanović, Avram, Perić.

KABEL: Vuklić, Bjeković, Ilić, Petrić, Pantelić, Kočović, Balabanović (od 55. Dražić), Nebo (od 73. Jovanić), Bihorac, Mandić (od 76. Karać), Govedarica.

Posle devet kola Budućnost je ostala jedina ekipa koja na domaćem terenu nije ostvarila pobedu. Gosti su zasluženo odneli bodove, malo toga kvalitetnog su fudbaleri Budućnosti prikazali u duelu sa ekipom Kabela da bi mogli očekivati povoljan rezultat. Jedan pokušaj Perića u okvir gola bilo je nedovoljno i za bod.

U uvodnim minutima meča je bilo evidentno da će domaćin teško dolaziti do šanse za pogodak. Na isteku 20. minuta posle skraćenog kornera sa leve strane Bihorac je iz blizine prebacio gol. Jedinu pravu akciju domaćina videla je publika u 24. minutu, Perić se izborio za poziciju, dobro šutirao u gornji desni ugao, Vukliš je loptu izbacio u korner.

Gosti su pretili u 34. minutu, posle dobrog ubacivanja sa leve strane prvo je promašio Balabanović, a potom i Mandić. U finišu prvog dela Pantelić se izborio za poziciju, šutirao, iako su u kaznenom prostoru bili sami Nebo i Balabanović.

Na početku drugog poluvremena dve prinudne izmene morao je da izvrši trener Saša Štrbac, štoperi Stojanović i Maksimović su ostali u svlačionici. Gosti su to kaznili posle dva minuta nastavka, korner je izveden sa desne strane, usamljeni Bihorac u srcu kaznenog prostora pretvorio je šansu u pogodak – 0:1. Stopostotnu šansu da dupliraju prednost gosti su propustili u 59. minutu, Govedarica je sa golom spojio Pantelića koji je promašio zicer. Još jednom je Perić pokušao iz daljine da savlada Vukliša, ali je lopta otišla iznad gola.

Posle poraza u Dobanovcima u duelu sa ekipom Kabela (0:1) šef stručnog štaba Budućnosti, Saša Štrbac podneo je ostavku.

Semafor 9. kola Prve lige:

Sinđelić (Bg) – Smederevo 1:3 (Tomović 90 - N. Đorđević 51, Mirkov 54, 66. jedanaesterac)

Budućnost (Do) – Kabel 0:1 (Bihorac 47)

Trajal – Bačka 0:2 (Đorđević 7, 56)

Zlatibor – Metalac 1:0 (M. Đokić 64)

16.30: Novi Pazar – Zemun

16.30: Grafičar – Radnički (Pi)

19.00: Kolubara – Dinamo (Vr)

16.30: Žarkovo – Radnički (Kg)