Почетна / Фудбал / Прва лига

Бихорац голом донео победу и прво место Кабелу и "сменио" тренера Штрпца

Ђокић зауставио лидера Металац, два гола Ђорђевића довољна за победу Бачке у Крушевцу

Будућност (До) – Кабел 0:1 (0:0)

Добановци - Гледалаца: 400. Судија: Момчило Марковић. Помоћници: Милош Караџић и Новак Новаковић. Жути картони: Аврам, Живановић, Ђорђевић, Јеличић (Будућност), Балабановић, Јованић (Кабел). Стрелац: 0:1 Фарук Бихорац у 47. минуту

БУДУЋНОСТ (ДО): Татић, Радојчић, Стојановић (од 46. Јеличић), Максимовић (од 46. Ђорђевић), Лучић, Добријевић, Вукић, Орешчанин, Живановић, Аврам, Перић.

КАБЕЛ: Вуклић, Бјековић, Илић, Петрић, Пантелић, Кочовић, Балабановић (од 55. Дражић), Небо (од 73. Јованић), Бихорац, Мандић (од 76. Караћ), Говедарица.

После девет кола Будућност је остала једина екипа која на домаћем терену није остварила победу. Гости су заслужено однели бодове, мало тога квалитетног су фудбалери Будућности приказали у дуелу са екипом Кабела да би могли очекивати повољан резултат. Један покушај Перића у оквир гола било је недовољно и за бод.

У уводним минутима меча је било евидентно да ће домаћин тешко долазити до шансе за погодак. На истеку 20. минута после скраћеног корнера са леве стране Бихорац је из близине пребацио гол. Једину праву акцију домаћина видела је публика у 24. минуту, Перић се изборио за позицију, добро шутирао у горњи десни угао, Вуклиш је лопту избацио у корнер.

Гости су претили у 34. минуту, после доброг убацивања са леве стране прво је промашио Балабановић, а потом и Мандић. У финишу првог дела Пантелић се изборио за позицију, шутирао, иако су у казненом простору били сами Небо и Балабановић.

На почетку другог полувремена две принудне измене морао је да изврши тренер Саша Штрбац, штопери Стојановић и Максимовић су остали у свлачионици. Гости су то казнили после два минута наставка, корнер је изведен са десне стране, усамљени Бихорац у срцу казненог простора претворио је шансу у погодак – 0:1. Стопостотну шансу да дуплирају предност гости су пропустили у 59. минуту, Говедарица је са голом спојио Пантелића који је промашио зицер. Још једном је Перић покушао из даљине да савлада Вуклиша, али је лопта отишла изнад гола.

После пораза у Добановцима у дуелу са екипом Кабела (0:1) шеф стручног штаба Будућности, Саша Штрбац поднео је оставку.

Семафор 9. кола Прве лиге:

Синђелић (Бг) – Смедерево 1:3 (Томовић 90 - Н. Ђорђевић 51, Мирков 54, 66. једанаестерац)

Будућност (До) – Кабел 0:1 (Бихорац 47)

Трајал – Бачка 0:2 (Ђорђевић 7, 56)

Златибор – Металац 1:0 (М. Ђокић 64)

16.30: Нови Пазар – Земун

16.30: Графичар – Раднички (Пи)

19.00: Колубара – Динамо (Вр)

16.30: Жарково – Раднички (Кг)