Metalac preko Kolubare do deobe prvog mesta, Kabel bolji od davljenika Zemuna

1

Remi Sinđelića i Trajala bez golova, plen podelili Zčatibor i Žarkovo, pobeda Smedereva

Smederevo – Radnički (Pi) 1:0 (0:0)

Smederevo - Stadion: kraj Dunava. Gledalaca: 400. Sudija: David Matić (Novi Sad). Pomoćnici: Ivan Mikalački i Svetlana Bilić. Žuti kartoni: Trifunović, S. Marković, Đaković, Rakić (Smederevo), Šuljagić, Mančić, Spasić, Mirković (Radnički). Strelac: 1:0 Slađan Rakić u 51. minutu

SMEDEREVO 1924: Trifunović, S. Marković (od 57. Bajić), Stojković (od 72. Matijević), Mirkov, Đaković, Mršulja, Stanimirović, L. Marković, Jovković, Rakić, Basrak (od 90. Ilić).

RADNIČKI (PI): Šuljagić, Vlajković, Mančić, Tolić, Dojkić, Radivojević (od 67. Edoa), Spasić, Ovusu (od 77. Mirković), Marković, Kostić (od 60. Petrović), Pobulić.

Bolju igru u nastavku susreta Smederevci su krunisali pogotkom posle prekida što je i odlučilo meč – 1:0.

Obostrano ispitivanje snaga trajalo je do 15. minuta kada je Basrak bio brži od istrčalog golmana gostiju, ali je Šuljagić van svog kaznenog prostora prekršajem zaustavio napadača Smedereva i tom prilikom zaradio žuti karton.

Malo je nedostajalo pa da tri minuta kasnije grešku Lazara Markovića ne kazni Radivojević, a u kontri je sa ivice šesnaesterca Stojković zagrejao dlanove gostujućeg golmana. Još jednom se istakao čuvar mreže Radničkog kada je Basrak u 32. minutu iz okreta snažno šutirao, a ovaj prosledio loptu u korner.

Imao je potom Jovković dva pokušaja da bi pre pauze udarac glavom Radivojevića Trifunović paradom izbacio loptu u korner.

Samo što je počeo nastavak na 25 metara iskosa sa desne strane dosuđen je slobodan udarac iz koga je Rakić na efektan način prevario do tada zapaženog Šuljagića što se ispostavilo da je bio i konačan ishod ovog susreta - 1:0.

Krenuli su Piroćanci znatno ofanzivnije, a ozbiljan solo prodor Spasića odbrana domaćih uspešno je izblokirala.

U kontri je Jovković nadmudrio Ovusua, ali je umesto da uposli Basraka dao prejak for i šansa je propala.

Završnicu meča sa dva dobra pokušaja obeležio je Miloš Bajić. Najpre je prihvatio poklon gostiju, ali je Šuljagić krajnjim naporom izbacio loptu u korner posle koga je ponovo Bajić, ovog puta glavom, zamalo bio neprecizan.