Novopazarcima derbi protiv Metalca, Kabel sa igračem više do pobede nad Dinamom (VIDEO)

2

Prvih deset ekipa u samo šest bodova razlike, svako kolo donosi rokade na tabeli

Kabel – Dinamo (Vr) 1:0 (1:0)

Novi Sad - Stadion: Slana bara. Gledalaca: 400. Sudija: Igor Stojilković (Beograd). Pomoćnici: Nemanja Petrović i  Slobodan Pavlović (Užice). Žuti kartoni: Petrić, Pantelić, Karać, Bihorac, Dražić, Pilipović (Kabel), Bajić, Stevanović (Dinamo). Crveni karton: Okomajin Onimisi Segun (Dinamo) u 20. minutu. Strelac: 1:0 Đorđe Pantelić u 29. minutu.

KABEL: Vukliš, Bjeković, Ilić (od 57. Vladić, od 86. Balabanović), Petrić, Pantelić, Petrović, Kočović, Karać, Žunior (od 46. Dražić), Bihorac, Govedarica.

DINAMO (VR): S. Popović, Onimisi, Veškovac (od 46. Radočaj), Bajić (od 53. Antić), Stevanović, Nedeljković, Dolovac (od 67. Petrović), N. Popović, Jaćimović, Stamenković, Macukas.

Domaćini su krenuli u ofanzivu i već iz prvog ozbiljnijeg napada, na pas Žuniora, Karać iz povoljne prilike nije bio precizan. U 13. minutu, posle centaršuta Petrovića, za delić sekunde zakasnili su da loptu ubace u mrežu Pantelić i Žunior. Posle toga još jedan zicer promašio je Žunior, bio je brži od odbrane Vranjanaca, ali lopta je završila kraj stative.

Ostali su gosti u 20. minutu sa igračem manje pošto je neoprezno na loptu i Predraga Govedaricu startovao Okomau Onimisi. Udario je Govedaricu koji se našao na zemlji, pa je nekoliko minuta trajalo ukazivanje pomoći, a posle toga iskusni igrač nastavio je sa čalmom.

Činilo se da će opravdano isključenje Onimisua uticati da domaći dođu do vođstva, to se ostvarilo nakon lepe akcije u kojoj je učestvovalo više igrača a egzekutor je bio najbolji akter, Đorđe Pantelić.

Mogao je Pantelić da poveća prednost posle centaršuta Karaća, zahvatio je loptu glavom, a golman Popović bio je na visini zadatka.

Pantelić je u nastavku napravio bravuru jer je Bjekovićev centaršut zahvatio makazicama ali lopta je završila pored stative. Do kraja, gosti su požrtvovanom igrom pokušavali da dođu do gola, ali se sve njihove akcije završavale ispred odbrane sa raspoloženim Faruhom Bihorcem, pa golman Vukliš nije imao posla.

Šansu su propustili Predrag Vladić i u nadoknadi Kosta Dražić, ali i minimalac je bio sladak Novosađanima.

Semafor 15. kola Prve lige:
Trajal – Smederevo 0:0
Radnički (Pi) – Bačka 3:0 (Spasić 10, 55, Pobulić 35)
Budućnost (Do) – Zlatibor 1:2 (Lučić 63. jedanaesterac - Nedeljković 33, Stojanović 64)
Grafičar – Sinđelić (Bg) 1:0 (Gavrić 32)
Zemun – Radnički (Kg) 0:0
Kabel – Dinamo (Vr) 1:0 (Pantelić 29)
Novi Pazar – Metalac 2:1 (Đokić 51, Hot 71 - Katanić 60)
18.00: Kolubara – Žarkovo