Почетна / Фудбал / Прва лига

ВОДЕЋИ КВАРТЕТ ПРВЕ ЛИГЕ НА ПО 26 БОДОВА: Кикс лидера Графичара, у Београду га победио Раднички

Златибор дошао на деобу првог места после тријумфа против Трајала у 90. минуту голом Стојановића

Трајал – Златибор 1:2 (1:0)

Крушевац - Стадион: Градски. Гледалаца: 300. Судија: Иван Стаменковић (Калуђерица). Помоћници: Ненад Радоичић (Врчин), Горан Богићевић (Београд). Жути картони: помоћни тренер Радивојевић, Лишчевић (Трајал), Ристановић, Јовановић, Бојић (Златибор). Стрелци: 1:0 Кецап (једанаестерац) у 32, 1:1 Недељковић у 75, 1:2 М. Стојановић у 90. минуту.

ТРАЈАЛ: Стојановић, Радмановац, Милисављевић (од 72. Радић), Радовановић (од 62. Гогић), Осман (од 78. Баба), Лишчевић, Кецап, Савић, Ђуровић, Пуношевац, Петровић.

ЗЛАТИБОР: Чупић, Јездимировић, Недељковић, Јовановић, М. Ђокић (од 76. Бојић), Тодоровић (од 46. М. Стојановић), Стаменић, Глишовић, Н. Стојановић, Весић (од 65. Л. Ђокић), Анђелковић.

Уводни део утакмцие припао је гостима, већ у осмом минуту Стаменковић се нашао у одличној позицији и када је чувар Трајалове мреже, Стојановић, био матиран, капитен Савић је стигао да се врати и избаци лопту са гол – линије. Два минута касније, после добро изведеног напада, није Никола Стојановић, са ивице шеснаесетрца, успео да савлада презимењака на голу домаћина.

Наставили су Златиборци офанзиву и у 13. минуту, у срцу казненог простора Гумара, у последњем тренутку је блокиран Ђокић. Тражио је нападач „белих“ играње руком, добио је само корнер.

Тек средином првог полувремена Чарапани су се ослободили притиска и у 23. минуту запретио је Кецап, који се, судећи по учинку на овој утакмици, боље сналази у шпицу, него на крилу. Искусни нападач, шест минута касније, довео је Трајал у вођство са беле тачке, пошто је Анђелковић „нокаутирао“ Радовановића, који је потом играо са тампоном у носу, а са терена изашао крвавог дреса – 1:1.

Могли су Златиборци, у 39. минуту, до изједначења. После прекида и дуплог паса Стаменковића и Недељковића, уследио је „ројектил под пречку, али одлично је интервенисао Стојановић и избацио лопту у корнер.

Опробао је шут Осман, у 62. минуту, али није добро подесио „нишанске справе“, за разлику од њега Недељковић јесте. Из слободног ударца, са 25 метара, силовито је тукао и погодио доњи угао Стојановићевог гола - 1:1. И ту није био крај Трајаловој муци. Могао је још један прекид да буде кобан по Гумаре. Одлично је слободан ударац, из сличне позиције као Недељковић, извео Стаменић, летела је овом приликом лопта „у 90“, али одлично је интервенисао Стојановић.

Немоћан је, међутим, био голман Крушевљана у последњим тренуцима утакмице, после акције коју су режирали „резервисти“ Бојић и стрелац Марко Стојановић, за потпуни преокрет и велико славље, које се са терена пренело у свлачионицу – 1:2.