Почетна / Фудбал / Прва лига

Лидер Кабел са играчем мање избегао пораз у Београду, Металац касни бод после победе над Динамом (ВИДЕО)

Фењераш бољи од Смедерева, Земуну градски дерби са Жарковом голом Ристовића у 1. минуту

Синђелић (Бг) – Кабел 1:1 (1:0)

Београд - Гледалаца: 500. Судија: Милан Митић. Помоћници: Миодраг Здравковић, Иван Благојевић. Жути картони: Бумбар, Бранковић, Цакић (Синђелић). Црвени картон: Марко Бјековић (Кабел) у 44. минуту. Стрелци: 1:0 Немања Бранковић (једанаестерац) у 45, 1:1 Предраг Говедарица у 70. минуту.

СИНЂЕЛИЋ (БГ): Стефановић, Бумбар, Ђорђевић, Чанг Ју (од 46. Минић), Бранковић, Ђурић, Цакић, Радуновић, Драгачевић, Илић (од 84. Чанг Менг), Горановић.

КАБЕЛ: Вуклиш, Бјековић, Петрић, Пантелић, Петровић, Јовановић (од 72. Владић), Србијанац (од 63. Балабановић), Караћ, Којичић, Небо (од 46. Дражић), Говедарица.

Велики утицај на игру имао је снажан ветар, а у првом делу све је ишло у корист гостију. Свесни те предности, у првих 45 минута често су претили и са велике даљине, али сигуран је био и голман Стефановић. Вредан је био и покушај Србијанца, али лопта је завршила поред стативе, док контранапад, у 26. минуту, Јовановић није успео да крунише поготком.

Бјековићу је, у 44. минуту, показан пут у свлачионицу, после прекршаја над Чангом у казненом простору, што је резултирало и показивањем на белу тачку. Сигуран извођач једанаестерца био је Бранковић, лепо је надмудрио немоћног чувара мреже Кабела и лопту сместио у угао – 1:0.

Упркос чињенци да су, после предаха, изабраници Зорана Васиљевића заиграли ослабљени, то није утицало на њихов морал, до краја утакмице испољили су велику храброст и одважност. И са фудбалером мање, често су претили и играли нападачки.

Такав приступ награђен је голом Говерадице, у 71. минуту, из слободног ударца са око 20 метара матирао је голмана – 1:1.

Држали су домаћини лопту у поседу и неколико пута запретили, али мрежа Новосађана ни у једној прилици није била озбиљно угрожена. У последњој акцији гости су могли и до три бода, али после лепог контранапада Караћ је уздрмао стативу са мале раздљине и из незгодне позиције.

Семафор 19. кола Прве лиге:

Среда:

Будућност (До) – Смедерево 3:1 (Живановић 12, 47, Добријевић 45. једанаестерац - Басрак 10)

Раднички (Кг) – Бачка 2:1 (Никодијевић 39, Ковачевић 88 - Стојановић 90)

Синђелић (Бг) – Кабел 1:1 (Бранковић 45. једанаестерац - Говедарица 70)

Жарково – Земун 0:1 (Ристовић 1)

Златибор – Раднички (Пи) 1:1 (Ђокић 59 - Јездимировић 43. аутогол)

Металац – Динамо (Вр) 3:2 (Јешић 28. једанаестерац, Катанић 67. једанаестерац, Врањанин 90 - Стаменковић 71, Стевановић 88. једанаестерац)

Колубара – Графичар 3:1 (Јовановић 2, Милисављевић 87. једанаестерац, Радоњић 90 - СТанојев 40)

Трајал – Нови Пазар 1:0 (Кецап 66)