Пораз футсал селекције Србије, голман Ирана чинио чуда

0

Футсал репрезентација Србије поражена је у првом колу Првенства света у Литванији од селекције Ирана – 2:3 (1:2)

Србија – Иран 2:3 (1:2)
Стрелци: 0:1 Ахмади 4, 0:2 Факим 4, 1:2 Стојковић 18, 1:3 Рафиепур 35, 2:3 Томић 37. Дворана у Виљнусу. Црвени картон: Ахмади 10:15, Рајчевић 40.
СРБИЈА: Аксентијевић, Томић, Лазаревић, Ракић, Рајчевић. Вулић, Алексић, Коцић, Милосављевић, Поповић, Рамић, Пршић, Петров, Стојковић, Радовановић, Јосимовић
ИРАН: Самими, Ахмади, Хасанзаде, Оладгобад, Хавид. С. Мохамади, Есмаелпур, Рафиепур, Сангсефиди, Ахмад Абаси, Тајеби, Факим, Шахари, Тавколи, Нематиан, Б. Мохамади.

Орлови су по свему приказаном заслужили далеко више, али утисак је да је Иран био и срећнији и спретнији. Србија је пропустила велики број добрих прилика, а с друге стране Иран је неочекивано лако у уводним минутима меча стекао предност коју је до краја сачувао.

Иран је боље ушао у меч, чини се мало агресивније, а после само четири минута игре, селекција која је на минулом Првенству света била трећепласирана, стекла је два велика гола предности.

Прво је Ахмади, можда и најбољи играч Ирана (у 11. минуту после другог жутог картона искључен из игре) довео своју селекцију у вођство, а онда после неколико тренутака Факим је дуплирао предност.

Требало је времена да се Србија врати у игру из почетног шока. Ређале су се прилике, али на голу Ирана блистао је Самими.

Покушавали су Рајчевић, Лазаревић, Пршић…чекао се гол који би нам дефинитивно вратио наду у коначан епилог. И два минута пре краја Стојковић је постигао леп гол, у правом тренутку.

У наставку Орлови су били бољи ривал, имао је и Иран шанси, али много, много више узбуђења било је пред мрежом Самимија. И тада, голман Ирана је био далеко најбољи актер на терену.

Невероватно шта је све Самими успео да одбрани, дешавало се да у једном нападу има по две-три интервенције на граници (не)могућег. И онда када се очекивало да ће Србија ипак крунисати добру игру, уследио је контранапад Ирана и трећи гол у мрежи Аксентијевића.

За ново узбуђење се побринуо сјајни Томић, лепом реализацијом после соло акције. Остало је још три минута наде, али промене резултата није било.

Србија у 17.септембра игра други меч на Првенству света, ривал је актуелни првак света Аргентина. Три дана касније противник је репрезентација САД

У нокаут фазу пласираће се по две најбоље селекције из сваке групе и четири најбоље трећепласиране репрезентације.