ДУШАН(И) СИЛНИ - Два пенала и три гола довољна за нова три бода Орлова

14

Португалија убедљива против Луксембурга (5:0) уз хет-трик Роналда

У, за Орлове, претпоследњем колу квалификација за Мондијал у Катару 2022. Србија је победила Азербејџан 3:1 (1:1).

Са ова три бода изабраници селектора Драгана Стојковића су и даље водећи у А групи, али имају и меч више од другопласиране Португалије.

О директном путнику на Мондијал 2022. одлучиће последње коло када наш тим гостује Роналду и дружини. Победа гарантује визу за Катар.

Против Азербејџана наш тим повео је у 30. минуту после гола Душана Влаховића из пенала, исти играч је оборен.

На паузу се отишло са 1:1 јер се голман Предраг Рајковић на клизавом терену поигравао пред казненим, а када му је лопта побегла пробао је да је избије, али је дао Махмудову у ноге, који је лако лопту послао у празну мрежу.

Влаховић је у 53. минуту искористио одбитак, Лазовић је шутирао ван казненог, голман одбранио, а онда је напад Фјорентине притрчао и само је шпицом са три метра ћушнуо у мрежу.

Резервиста Душан Тадић је у 83. минуту искористио други пенал.

Португалија је брзопотезно решила Луксембург (5:0). Роналдо у 8. и 13. минуту, а онда и Бруно Фернандеш у 18. су донели велику предност. Палиња у 69. и Роналдо у 87. су докрајчили ривала.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kоментари (14)

Joco

Igra me nije ohrabrila ali bože moj...tri boda su tu. A dalje pomozi bože.

Ivan.s

Vidiii pa to je gospodin Rajkovic,sta mu je?

Novi Sad

Sto Vlahovic donese napred Rajkovic prospe pozadi. Veliko nepostovanje prema dresu i saigracima, neozbiljno. Ne treba ga vise pozivati ocigledno.

Šta reći

Klasičan primer za odnos Zvezdinih i Partizanovih izdanaka prema reprezentaciji!

Zokii

Ovaj Mitrovic ni prazan gol ne bi pogodio. Bravo za Vlahovića.

Rio Bravo@Zokii

Mozda ne bi prazan gol pogodio po tebi,ali sa golmanom na golu gadja i pogadja,zahvaljujuci njemu imamo sansu da odemo u Katar...ti si fudbal poceo da gledas izgleda od sinoc ili najdalje od utakmice sa Luksemburgom.

nemam pojma

Od svega viđenog ovde kritikovati Mitra može samo kreten. Inače, Mitar je ubedljivo najbolji igrač naše selekcije i najbolji strelac reprezentacije ikada, ispred velikih strelaca Bobeka, Galića, Save Miloševića i Moše Marjanovića.

Ne zaboravi

I Predraga Mijatovića!!!

Rio Bravo

Rajkovic je curkuzant,skloniti ga sa gola za Portugal ili nema sanse za bilo sta sa njim na golu.