Почетна / Фудбал / Репрезентација

ЛН: Швајцарци изненадили Шпанце, Португалија убедљива

Победе Израела, Шкотске и Кипра у Лиги нација

Фудбалска репрезентација Португалије победила је у Прагу Чешку са 4:0, у утакмици петог кола Лиге нација А у Групи 2.

Португалија је повела голом који је постигао Диого Дало у 33. минуту, а предност је удвостручио Бруно Фернандеш у другом минуту надокнаде првог полувремена.

Свој други гол на мечу Дало је постигао у 52. минуту, а коначан резултат поставио је Диого Жота у 82. минуту.

Чешка је имала добру шансу да постигне гол, али је у шестом минуту надокнаде првог полувремена Патрик Шик промашио једанаестерац.

У другој утакмици у тој групи, Швајцарска је у Сарагоси победила Шпанију са 2:1.

Швајцарска је повела голом Мануела Аканџија у 21. минуту, а изједначио је Ђорди Алба у 55. Победу швајцарском тиму донео је Брил Емболо поготком у 58. минуту.

Португалија је прва на табели са 10 бодова, Шпанија има осам, Швајцарска је трећа са шест бодова, а Чешка је последња са четири.

Фудбалска репрезентација Израела победила је у Тел Авиву Албанију са 2:1, у утакмици петог кола Лиге нација Б у Групи 2.

Израел је повео у 46. минуту голом Шона Вејсмана, а изједначио је Мирто Узуни у 88. Победу домаћима донео је Тај Барибо голом у другом минуту надокнаде времена.

Израел је први на табели са осам бодова из четири меча, Исланд има три, а Албанија један бод из три утакмице. Русија је избачена из такмичења.

У Лиги нација Б у Групи 1 Шкотска је у Глазгову победила Ирску са 2:1.

На Хемпден парку, Ирска је повела голом Џона Игана у 18. минуту, а изједначио је Џек Хендри у 50. Победу домаћима донео је Рајан Кристи поготком из једанаестерца у 81. минуту.

Шкотска је прва на табели са 12 бодова, Украјина има два бода мање, Ирска има четири, а последњепласирана Јерменија три бода.

У Лиги нација Ц у Групи 2, Кипар је у Ларнаки победио Грчку са 1:0.

Једини гол постигао је Маринос Ционис 18. минуту.

Грчка има 12 бодова на првом месту на табели, Косово шест, а Северна Ирска и Кипар имају по пет бодова.