Маестрална завршница Орлова, Коларов и Љајић утишали Елбасан! (ВИДЕО)

Чекала је Србија своју прилику и сачекала је. И то у завршници меча, головима Коларова и Љајића славила је велики тријумф у Елбасану

Албанија – Србија 0:2 (0:0)

Стрелци: 0:1 – Коларов у 90, 0:2 – Љајић у 90+3. минуту.

ЕлбасанСтадион: Елбасан арена. Капацитет: 12.800. Судија: Никола Рицоли (Италија).

АЛБАНИЈА: Бериша, Хисај, Ђимсити, Цана, Аголи, Баша, Немушај, Џака, Лила, Лењани, Балај.

СРБИЈА: Стојковић, Коларов, С. Митровић, Ивановић, Томовић, Матић, Миливојевић, Тадић, Љајић, А. Митровић, З. Тошић.

Већ у трећем минуту судија Рицоли је престрого показао жути картон Луки Миливојевићу, због старта на средини терена.

Прву шансу имала је Србија, слободан ударац изнудио је Митровић, а лопту је узео Љајић. Шутирао је са 18 метара, али право у живи зид Албанаца.

Домаћин је запретио у деветом минуту, али је ударац главом Лиле укротио Стојковић. Растрзана је била игра Србије, па су Албанци изборили нови корнер са десне стране у 14. минуту, али није било опасности.

У 15. минуту Цана је у контри прекршајем зауставио Митровића, сасвим заслужено је добио жути картон.

Нова контра Орлова у 22. минуту, лопта је дошла до Љајића, овај је шутирао, али је изблокиран, изборио је само корнер. Извео га је Зоран Тошић, кратко је додао до Тадића, овај је упутио повратни пас ка Ивановићу, а капитен Србије је из сјајне позиције шутирао замало преко пречке.

Одлична акција Србије виђена је у 27. минуту, лопта је дошла до Тошића, али је он направио потез више и уместо зицера за Орлове севнула је контра, која је завршена корнером за домаће.

Србија је имала сјајну прилику у 37. минуту, чак је и постигла гол, али га је Рицоли поништио. Лопта је после продора са леве стране дошла до Љајића, који је затресао мрежу, али је Италијан видео прекршај Тошића на голману Албаније Бериши.

Албанци су до шанси долазили и кад нису имали посед лопте. Једну од таквих прилика направио им је Стефан Митровић, који је као почетник изгубио лопту на 35 метара од гола, али је на срећу Лила слабо шутирао са нешто више од 20 метара.

Прву прилику у наставку имала је Србија. Маестралан пас Матића слабо је примио Љајић, али ту није био крај акције. Лопта је на 17 метара од гола дошла до Миливојевића, који је из трка распалио по њој, али је био непрецизан.

Најбољу прилику Албанија је имала у 60. минуту. После лоше реакције одбране српских играча лопта је дошла до Џаке, а овај је искоса са леве стране, на осам метара од гола шутирао снажно, али на срећу непрецизно.

Велики малер задесио је српску селекцију у 64. минуту, због повреде ван терена је морао Ивановић, а Ћурчић је у игру послао Душка Тошића. Претходно је Сулејмани заменио Тадића.

Није ту био крај малерима, у 72. минуту је због повреде ван терена морао и Матић, Ћурчић је извршио последњу измену и на терен послао Фејсу. Евидентно је било после изласка најбољег српског играча да мало тога без њега функционише.

Албанци су до шансе дошли већ у 75. минуту, Чикалеши је промешао одбрану гостију и врло добро шутирао, али је Стојковић избио у корнер, после којег није било опасности.

Имала је Србија прилику у 80. минуту, Коларов је одлично извео слободан ударац са 30 метара, али је лопта прохујала поред десне стативе Беришиног гола.

Могао је Сулејмани да завије у црно домаће у 89. минуту. Добио је одличан пас, али је предуго вукао лопту и на крају омогућио Бериши да одлично интервенише.

Али, оно што није учинио Сулејмани, јесте Коларов. Сјајно је испратио контру и искористио пас Љајића, па је утишао „Елбасан арену” – 0:1.

Није то био крај узбуђењима. Албанија је имала слободан ударац у 93. минуту из идеалне позиције. Лопту је на 17 метара удаљености узео Каће, али је погодио само живи зид.

Севнула је контра, Љајић је кренуо са своје половине, није желео да асистира, а кад је дошао у прилику само је пребацио Беришу за шок албанских навијача – 0:2. Убрзо потом Рицоли је означио крај меча.