Почетна / Фудбал / Репрезентација

Орлићи кренули поразом од Италијана, знатно умањене шансе за пролазак даље

Србија је неуспешно почела Европско првенство у Азербејџану. Италија је и трећи пут, први у такмичарској утакмици, савладала Орлиће и умањила им шансе за пласман у четвртфинале
Италија – Србија 2:1 (2:0)
Стрелци: 1:0 – Скамака у 9, 2:0 – Кин у 32, 2:1 – Максимовић у 77. минуту.
Стадион: Карабаха у Бакуу. Гледалаца: 3.000. Судија: Митја Жганец (Словенија). Помоћници: Едвард Спитери (Малта) и Емет Дајнан (Р. Ирска). Жути картони: Кин (Италија), Јовељић (Србија).
ИТАЛИЈА: Плицари, Беланова, Бјанки, Бастони, Трипалдели, Фратеси, Габија, Маркући (од 68. Сетола), Милитари, Кин (од 58. Пинамонти), Скамака (од 68. Оливиери).
СРБИЈА: А. Поповић, Ј. Поповић, М. Илић (од 56. Веселиновић), Бошњак, Деветак (од 41. Терзић), С. Илић, Петровић, Николић (од 72. Максимовић), Ђерлек, Јовељић, Јовановић.

Наша репрезентација и даље све држи у својим рукама, неопходно је да у преостала два кола победи Шпанију и Холандију, али како је и Црвена фурија славила изабраницима Илије Столице биће много тешко да се изборе учешће у елиминационој фази.

Рано вођство Азурина одредило је у великој мери ток меча. Трипалдели је у 9. минуту центрирао на другу стативу, Кин је главом спустио лопту Скамаки, а овај је послао у мрежу – 1:0.

Наше наде могле су само минут касније да изједначе. Ђорђе Јовановић је побегао одбрани ривала и погодио стативу.

Уследио је период игре без озбиљнијих шанси. Италијани су другу прилику у 32. минуту искористили да увећају предност.

Тандем нападача селекције са Апенина поново је прорадио, Скамаки је сјајним пасом проиграо тамнопутог Кина, чији је ударац био неодбрањив за голмана Поповића – 2:0.

Орлићи су у потпуности преузели иницијативу у наставку, селектор Столица покушао је увођењем Терзића и Веселиновића да дође до изједначења.

Најбољу прилику имао је Вељко Николић у 58. минуту, изашао је сам испред Пицарија, његов шут сјајно је одбранио чувар мреже Италијана.

Игор Максимовић донео је наду нашим кадетима да могу до бода. Трећи резервиста Србије украо је лопту Азуринима у противничком шеснаестерцу и погодио циљ.

Орлићи до краја меча нису дошли до ремија. Слаба утеха им је да су имали више шутева на гол Италијана (7:4, у оквир гола 5:3).