Почетна / Фудбал / Репрезентација

Муслин дебитовао победом, али Орлови показали низ старих бољки, Кипрани промашили изједначење у 92. минуту (ВИДЕО)

Србија савладала Кипар у Ужицу, али игра је далеко од оне која би Орлове могла да одведе на Мондијал у Русији. Ипак, ово је тек први сусрет под командом Славољуба Муслина...

Србија – Кипар 2:1 (2:1)

Стрелци: 1:0 – Митровић у 2, 2:0 – Тадић у 11, 2:1 – Никола Максимовић (аутогол) у 32. минуту.

Стадион: Градски у Ужицу. Гледалаца: 7.000. Судија: Павле Радовановић. Помоћници: Данијел Девић и Милутин Ђукић (сви из Црне Горе). Жути картони: Меркис, Лабан Бонајар (Кипар).

СРБИЈА: Кахриман, Рајковић, Милуновић, Никола Максимовић, Рукавина (од 75. Седлар), Немања Максимовић, Матић (од 46. Грујић), Младеновић (од 46. Коларов), Тадић (од 46. Љајић), Митровић (од 46. Павловић), Костић (од 46. Живковић).

КИПАР: Гиоргалидис, Стилијану (од 90. Христифору), Меркис, Лаифис, Хараламбус, Артиматас (од 90. Николау), Лабан Бонајар, Хараламбидес (од 83. Енглезу), Кирјаку (од 67. Макрис), Александру (од 67. Алонефтис), Сотириу.

Почело је офанзивом српског тима, и то се одмах исплатило. Већ у другом минуту Орлови су повели, Славољуб Муслин није могао ни да замисли бољи старт на клупи националног тима.

Душан Тадић је примио лопту у шеснаестерцу ривала, а тада је најопаснији. Сјајно је „заломио” противничког играча, а потом асистирао у свом стилу, као што то ради у Премијер лиги, а Александар Митровић је примио лопту и потом лако погодио за вођство – 1:0.

Само два минута касније центарфор Србије је могао да погоди и други пут. Овога пута је Костић са леве стране центрирао, Митровић је шутирао, али је Јоргалидес одлично интервенисао.

Офанзива Србије је, на одушевљење добро расположене публике у Ужицу настављена. У седмом минуту лопту су преко пола изнели у тандему Младеновић и Костић, овај други је проследио до Матића, а првотимац Челзија је крупним кораком грабио напред, потом упослио Митровића, који је шутирао.

Голман Кипрана је кратко одбио лопту, на коју је натрчао Тадић, али га је Меркис омео да затресе мрежу.

Већ у десетом минуту Србија је дуплирала вођство! Какав је мајстор Тадић је показао кад је после размене пасова са Рукавином „изломио” Лајфиса и шутирао са 18 метара. Лопта је на путу до мреже закачила једног Кипранина, променила је правац и преварила Јоргалидеса – 2:0.

Имао је у 15. минуту шансу Рукавина, али је шутирао право у голмана ривала. Девет минута касније сјајна прилика за Младеновића, који је као на тацни добио лопту од Тадића, шутирао је из прве и погодио стативу.

Прву прилику Кипрани су имали тек после пола часа игре. Гости су извели корнер, одбрана Орлова била је смушена, лопта је дошла до Хараламбуса, који је са земље шутирао и промашио, иако је Кахриман у том тренутку већ био савладан.

Само два минута касније невероватна грешка Николе Максимовића. Штопер Торина око кога се „отима пола Европе” начинио је велики кикс, без гледања је вратио лопту Кахриману, који такође није био баш најбоље постављен, те није могао да је стигне на путу до свог гола – 2:1. Кипрани су дошли до гола, а да нису ни пипнули лопту!

У 34. минуту је Србија већ могла да се искупи за овај наивно примљен погодак. Митровић је сјајно спустио лопту Рукавини, а овај је из волеја погодио пречку. Био би то еврогол...

Могли су гости до изједначења у 44. минуту. После још једне лоше интервенције одбране Србије лопта је дошла до Сотиријуа, овај је заобишао Кахримана и потом пао, у жељи да исценира једанаестерац. Погрешио је, имао је празан гол, за казну добио је оправдано жути картон за симулирање.

На полувремену Муслин је направио петоструку измену. Младеновића је заменио Коларов, који је понео и капитенску траку, дотадашњег капитена Матића заменио је Грујић, уместо Костића у игри је био Живковић, Тадића је заменио Љајић, а Митровића дебитант Павловић.

Опао је темпо на старту другог полувремена, а до прве прилике чекало се до 57. минута, кад је Љајић опробао ударац са 22 метра, али је шутирао за мало изнад пречке.

До друге прилике у другом полувремену чекало се све до 74. минута. Живковић је отео лопту ривалу, севнула је контра Србије „три на један”, али је Љајић одуговлачио и кад је послао пас ка Живковићу један Кипранин је уклизао и избио лопту у корнер.

И тада су Срби имали шансу, Љајић је центрирао из корнера са десне стране, а Грујић је главом шутирао преко гола.

До краја меча виђено је још само неколико солидних прилика и доста измена, углавном у српском тиму, па је између осталих заиграо још један дебитант, Александар Седлар.

Могли су гости до изједначења после још једне очајне интервенције одбране нашег тима. Христофи је лако надскочио чувара и послао лопту у шеснаестерац Србије, а тамо је Христифору стигао до лопте пре истрчалог Кахримана, али је Рајковић интервенисао у последњем тренутку.