Почетна / Фудбал / Репрезентација

Белгија разбила Мађаре и заказала дуел четвртфинала са Велсом, Мажић одличан (ВИДЕО)

Фудбалска репрезентација Белгије пласирала се у четвртфинале шампионата Европе у Француској, пошто је савладала Мађарску 4:0 (1:0)

Била је то права рапсодија Ђавола, који су још једном показали да се једни од најозбиљнијих кандидата за улазак у финале, а можда и освајање трофеја.

Мађарска која је била најпријатније изненађење овог шампионата нису пружили ни делић онога што су показали против Аустрије, Исланда и поготово Португалије.

Белгијанци су од самог почетка утакмице успоставили контролу дешавања на терену и као плод такве игре, врло брзо су уследиле и прве прилике за голове.

Ромелу Лукаку је опасно припретио у шестом минуту меча, али се оклизнуо у одсудном тренутку, када је упутио шут ка голу, па је Кираљи успео да одбрани.

Пар минута после вођства, голман Белгије Тибо Куртоа имао је један велики кикс, који на његову срећу није скупо коштао Белгијанце. Он је промашио лопту коју му је вратио један од саиграча, али она је на крају завршила поред стативе.

После мирнијег периода игре, у 32. минуту нова обећавајућа акција Белгијанаца, на крају шутира Лукаку искоса са леве стране, али непрецизно. Три минута касније, Кевин де Брујне је сјајно извео слободан ударац, овога пута је шутирао директно у гол, под пречку, али је Кираљи успео да закачи ту лопту прстима и сачува мрежу.

Како се ближио крај првог полувремена и Мађари су постајали све опаснији. Прво је Ловренчич упутио пројектил са двадесетак метара, који је завршио тик изнад пречке, да би у 41. минуту и Џуџак снажно шутирао, али замало поред стативе.

Белгијанци су експресно узвратили преко Дриса Мертенса, који је искоса са десне стране имао ситуацију један на један са мађарским голманом, али је Кираљи изашао као победник.

И друго полувреме почело је одличном приликом за Белгију, овога пута шутирао је Азар под пречку, али Кираљи је опет феноменалан на голу. Још једна његова одбрана, осма од почетка меча.

Иако Белгија у наставку меча није била толико доминантна као у првом, неизвесност по питању победника решена је у периоду од 78. до 80. минута, када је Кираљи још два пута капитулирао.

Најпре га је савладао Батшуаји, после корнера за Белгијанце, а онда и асистенције Едена Азара са леве стране, после чега је белгијски нападач послао лопту у доњи леви угао Кираљијевог гола.

Није се још ни стишало славље Белгијанаца, а на семафору је стајало већ било 3:0. Била је то муњевита акција селекције Марка Вилмотса, а завршио ју је Еден Азар, снажним и прецизним ударцем са ивице казненог простора.

Мађари су желели да се од Европског првенства опросте макар почасним голом, али уместо тога примили су још један, после још једне муњевите контре, а овога пута, у 90. минуту меча, егзекутор је био Караско.

Осмина финала

Швајцарска – Пољска 5:6 пенали - 1:1 (Шаћири 82 – Блажчиковски 39), 2. јун, 15:00 (Сент Етјен)

Велс – Северна Ирска 1:0 (Меколи 75. аутогол), 25. јун, 18:00 (Париз, Парк Принчева)

Хрватска – Португалија 0:1 (Кварежма 117), 25. јун, 21:00 (Ланс)

Француска – Република Ирска 2:1 (Гризман 58, 61 – Брејди 2. пенал), 26. јун, 15:00 (Лион)

Немачка – Словачка 3:0 (Боатенг 8, Гомез 43, Дракслер 63), 26. јун, 18:00 (Лил)

Мађарска – Белгија 0:4 (Aрдерверелд 10, Бацуаи 78, Азар 80, караско 90+1), 26. јун, 21:00 (Тулуз)

Италија – Шпанија 27. јун, 18:00 (Париз, Сен Дени)

Енглеска – Исланд 27. јун, 21:00 (Ница)