Почетна / Фудбал / Репрезентација

Нула Орлова у Сан Дијегу (ВИДЕО)

У пријатељској утакмици на Квалком стадиону пред око 20.000 навијача репрезентација Србије састављена од играча из домаћег првенства играла нерешено са селекцијом САД у Сан Дијегу

САД – Србија 0:0

Сан Дијего - Стадион: Квалком. Гледалаца: 20.070. Судија: Кевин Морисон (Јамајка). Помоћници: Ричард Вашингтон (Јамајка) и Лојд Едвардс (Јамајка). Жути картони: Кљештан (САД), Ћирковић (Србија).

САД: Римандо, Зуси, Бирнбаум, Маршал, Гарза (од 69. Вилафана), Бедоја (од 65. Понтис), Бредли, Џонс (од 46. Летгет), Нагбе (од 88. Агудело), Кљештан (од 76. Фелихбар), Алтидор (од 75. Морис).

СРБИЈА: Манојловић, Ћирковић, Мараш, Ћаласан (од 55. Симоновић), Милетић, Панић, Јовановић (од 62. Аливодић), Ђокић (од 76. Јевтовић), Палочевић (од 62. Мркић, Плавшић (од 79. Л. Јовановић), Гобељић (од 82. Клисура).

Репрезентација Србије упркос лошим прогнозама, с обзиром да је било мало времена за уигравање, а пут дуг чак 20 сати, одиграла је нерешено 0:0 против једне од најбољих селекција на свету САД.

Славољуб Муслин коначно може да каже да су суперлигаши положили испит и да су се искупили за пораз у Дохи.

Испоштовали су у потпуности договор Орлови у Сан Дијегу, играли су дисциплиновано, без страха, иако су наспрам себе имали далеко квалитетнију и искуснију екипу.

Упркос томе што им је меч са Американцима био први заједнички, Орлови су се добро држали у првом полувремену. Успешно су одолевали свим нападима домаћина, а од 15 минута чак су успели у потпуности да се ослободе притиска. Прву шансу истина имали су изабраници Бруса Арене, преко Џонса, који је шутирао са дистанце али преко гола.

Најбоља посета

У свим досадашњим пријатељским утакмицама репрезентација Америке није имала подршку већу од 10.000 навијача на трибинама. Просек су у Сан Дијегу поправили навијачи Србије који су дошли из свих крајева Америке да подрже Орлове.

Тако је утакмицу између домаће селекције и Србије пратило 20.000 гледалаца.

Чини се да је Морисон оштетио Србију у 22. минуту. Одлично се некадашњи играч Јавора Јован Ђокић ослободио играча Америке, а затим је сам кренуо прека голу домаћина. Нису имао другог избора Маршал, већ је стартовао на српског играча, чини се у шеснаестерцу. Ипак, судија са Јамајке, видео је прекршај ван казненог простора, тако да су Орлови добили само слободан ударац, који је извео Палочевић.

Одлично су се из фазе одбране, у фазу напада пребацили изабраници Бруса Арене, у ситуацији четири на три, ипак се нису добро снашли, па је на семафору остало 0:0.

Имао је Палочевић прилику у 26. минуту, али је шутирао преко гола. Као да је у финишу пала концентрација Орловима, па су Американци све чешће боравили пред голом Манојловића. На срећу без успеха. Тек у 45. минуту Орлови су дошли до нових прилика за гол. Извели су два корнера заредом, али без успеха.

У наставку утакмице боље су кренули репрезентативци Америке, па је тако Алтидор добро шутирао у 46. минуту, али је Манојловић још боље реаговао. Запретио је и Кљештан у 57. минуту, међутим и он је шутирао главом преко гола.

Одлучио је Славољуб Муслин да пресече иницијативу домаћих, па је увео три свежа играча Симоновића, Мркића и Аливодића.

Управо су од средине другог дела утакмице заиграли боље Орлови. Видела се код свих велика жеља да се добије много искуснији ривал.

Ваља истаћи да је одбрана Србије предвођена капитеном Рада Николом Марашом одлично функционисала у другом полувремену.

Одличну прилику у 76. минуту имао је Мркић, после феноменалног центаршута Ћирковића са десне стране. Са свега неколико метара првотимац Радничког из Ниша није успео да спроведе у мрежу.

Најбољу прилику за гол имала је Србија у 88. минуту. Панић је сјајно проиграо Лазара Јовановића, овај снажно шутирао, међутим одлично је реаговао Римандо

У сваком случају Орлови су показали много бољу игру од оне у Дохи, а Славољуб Муслин је сигурно видео неколико играча, пре свих Гобељића, Мараша, Панића, Сашу Јовановића, па и Симоновића, који би једног дана могли да конкуришу и за А репрезентацију.