Tadić pogodio prvi i promašio drugi penal, Orlovi četiri puta pogađali okvir gola, na kraju slavili 1:0 protiv Litvanije (VIDEO)

9

Orlovi naredni meč igraju u ponedeljak (20.45) protiv Rumunije na stadionu Partizana

Litvanija – Srbija 0:1 (0:1)

Viljnus - Stadion: LFF. Gledalaca: 4.638. Sudija: Bobi Maden (Škotska). Pomoćnici: Daglas Ros i Frensis Konor (Škotska). Žuti kartoni: Novikovas (Litvanija), Rodić, Maksimović (Srbija). Strelci: 0:1 Dušan Tadić (jedanaesterac) u 38. minutu.

LITVANIJA: Šetkus, Vaitkunas, Klimavičius, Jankauskas, Žulpa, Baravikas, Novikovas, Kuklis (od 46. Vorobjovas), Verbickas (od 72. Šernas), Slivka, Černih. Selektor: Edgaras Jankauskas.

SRBIJA: Dmitrović, Rodić (od 77. Kolarov), Veljković, Milenković, Rukavina, Maksimović, Matić (od 82. Lukić), Kostić (od 90. Radonjić), Tadić, Živković, Mitrović. Selektor: Mladen Krstajić.

Selektor Srbije Mladen Krstajić odlučio se za sledećih 11 igrača u postavci 4-2-3-1 koji će početi prvi meč Lige nacija za Orlove, rival je Litvanija u Viljnusu: Dmitrović, Rodić, Veljković, Milenković, Rukavina, Maksimović, Matić, Kostić, Tadić, Živković, Mitrović.

Antonio Rukavina odigrao je 50. meč za nacionalni tim.

1` - Loša intervencija Rukavine na petercu, Novikovas i Černih našli su se sami pred golmanom Dmitrovićem, ali je čuvar mreže Orlova prvi stigao do lopte.

2`-  Centaršut Rukavine sa desne strane, Mitrović je probao glavom, precizan je bio udarac, ali preslab.

6` - Andrija Živković šutirao je iz voleja sa više od dvadeset metara, ali neprecizno.

12` - Kontra Orlova, Tadić je vukao loptu po sredini, došao do dvadesetak metara, na penalu uposlio Mitrovića, koji je šutirao iz okreta i pogodio stativu.

16` - Mitrović probao iz okreta, ali je gađao pravo u golmana Šetkusa.

20` - Posle slobodnog udarca Tadića na levoj stativi gola Litvanije usamljen je ostao Rodić, šutirao i pogodio stativu. U nastavku akcije Veljković je sa dvadesetak metara gađao po sredini gola.

29` - Posle stvorenog viška na desnoj strani napada Baravikas je šutirao sa ivice kaznenog i pogodio spoljni deo mreže.

35` - Litvanci su najbolju priliku imali kada je na odbijenu loptu naleteo Černih, ali je Milenković krenuo u blok, izblokirao udarac, pa je lopta završila u korneru.

37` - Brza akcija Orlova, Kostić je ubacio po zemlji sa leve strane, Tadić na prvu petom odigrao ka Mitroviću koga je sa leđa na osam metara od gola "pokosio" Klimavičijus. Sudija iz Škotske pokazao je na "kreč". Tadić je bio siguran - 0:1.

40` - Rodić je zbog oštrog starta dobio žuti karton.

42` - Novikovas je probao sa leve strane sa 14 metara, ali je lopta završila koji metar iznad gola.

47` - Pred protivničkim kaznenim Maksimović je rukom povukao rivala i sprečio kontru - "nagrada" žuti karton.

49` - Probao je štoper Veljković koji se priključio napadu, posle intervencije rivala izborio je korner.

63` - Sa desne strane van kaznenog levicom je šutirao Živković i pogodio stativu.

64` - S leđa je u kaznenom oboren Mitrović, sudija nije ponovo pokazao na "kreč".

67` - Živković je centrirao na sedam metara, najviši u skoku Mitrović, ali je Šetkus odbranio posle odlične parade.

69` - Živković je probao sa istog mesta, sada je Šetkus odbranio umesto stative.

75` - Novikovas i Černih su iskreirali gol šansu u kontri, Rukavina je ostao kratak pred Dmitrovićem, Černih je sa desetak metara šutirao iz prve na ubačenu loptu, na sreću Orlova nekoliko centimetara pored stative.

79` - Centaršut Kolarova, koji je ušao dva minuta ranije umesto Rodića, po zemlji, na petercu je malo potkopao Mitrović i pogodio prečku.

82` - Litvanci su posle slobodnog udarca umalo postigli autogol, Šetkus je odbranio, ali je u nastavku akcije Žulpa oborio Veljkovića, pa je Škot Maden ponovo pokazao na jedanaesterac.

83` - Tadić je gađao donji levi ugao sa "kreča", ali ga je Šetkus pročitao i odbranio penal.

90` - Milenković se okliznuo napravio zicer domaćinu, Šernas je krenuo sam ka Dmitroviću koji mu je krenuo u šut i odbranio, naleteo je na loptu Černih, ali se između njega i praznog gola isprečio Lukić.

92` - Nova panika u redovima Orlova i šansa za Novikovasa, ali su se Krstajićevi puleni odbranili.