Почетна / Фудбал / Репрезентација

Швајцарска демонстрација силе - 6:0 против Исланда, БиХ славила у Белфасту, тријумф Шпаније на Острву (ВИДЕО)

Луксембург убедљив против Молдавије, минималац Грчке у гостима код Естоније

Фудбалери Босне и Херцеговине победили су у Белфасту селекцију Северне Ирске са 2:1, у утакмици првог кола Групе три Б дивизије Лиге нација.

Голове за БиХ постигли су Харис Дуљевић у 36. минуту, на асистенцију Едина Џека, и Елвис Сарић у 64. минуту.

Утешни погодак за домаћу селекцију постигао је Вил Григ у 93. минуту.

Поред БиХ и Северне Ирске у Групи три је и селекција Аустрије.

Управо је Аустрија наредни противник Босне и Херцеговине, екипе коју са клупе предводи Роберт Просинечки. Тај меч је на програму 11. септембра у Зеници.

Балотели под знаком питања за Португалију

Италијански фудбалер Марио Балотели можда неће играти у предстојећем мечу против Португалије у Лиги нација због повреде бутног мишића, пренели су данас италијански медији.

Фудбалер Нице повредио се синоћ на утакмици против Пољске у Лиги нација која је завршена ремијем 1:1.

Балотели је био на терену до 61. минута, а до краја меча је на повређеном мишићу држао ледену облогу. Он данас није одрадио пун тренинг након што је прошао прегледе.

Утакмица Португалија - Италија игра се у понедељак од 20.45.

Швајцарска је у окршају мондијалаца уништила Исланд. "Уједињене нације" ове планинске земље су у Сент Галену згромиле Рибаре са 6:0, имали су домаћини 20 удараца ка голу, од чега девет у оквир, а 66% је завршило у мрежи.

Шест голова за чету тренера Владимира Петковића постигло је шест различитих играча, с тим да је Шаћирију приликом гола из слободног ударца припомогао и играч Исланда дотакавши мало главом лопту.

Фудбалери Шпаније победили су вечерас на Вемблију селекцију Енглеске са 2:1, у утакмици првог кола Групе четири А дивизије Лиге нација.

Енглеска је повела голом Маркуса Рашворда у 11 минуту, али је Саул само два минута касније донео изједначење екипи Луиса Енрикеа.

Коначан резултат постављен је у 32. минуту када је мрежу Енглеске затресао Родриго.

Меч је обележила и повреда Лука Шоа који је почетком другог полувремена на носилима изнет са терена.

Ово је први пораз Енглеске у такмичарским утакмицама на Вемблију још од новембра 2007. године и пораза од Хрватске.

Фудбалери Грчке су у првом колу Ц Лиге нација славили у гостима против Естоније. Једини гол на мечу постигао је Костас Фортунис у 14. минуту.

Семафор 1. кола Лиге нација:

A дивизија

Група 1:

Немачка - Француска 0:0

Слободна: Холандија

Група 2:

Швајцарска - Исланд 6:0 (Цубер 13, Закариа 23, Шаћири 53, Сеферовић 67, Ајети 71, Мехмеди 82)

Слободна: Белгија

Група 3:

Италија - Пољска 1:1 (Жоржињо 78. једанаестерац - Зјелински 40)

Слободна: Португалија

Група 4:

Енглеска - Шпанија 1:2 (Рашфорд 11 - Саул 13, Родриго 32)

Слободна: Хрватска

Б дивизија

Група 1:

Чешка - Украјина 1:2 (Шик 4 - Конопљанка 45+1, Зинченко 90+3)

Слободна: Словачка

Група 2:

Турска - Русија 1:2 (Азиз 41 - Черишев 13, Џуба 49)

Слободна: Шведкса

Група 3:

Северна Ирска - Бих 1:2 (Григ 90+3 - Дуљевић 36, Сарић 64)

Слободна: Аустрија

Група 4:

Велс- Република Ирска 4:1 (Лоренс 6, Бејл 18, Рамзи 37, Робертс 55 - Вилиамс 66)

Норвешка - Кипар 2:0 (Јохансен 21, 42)

Словенија - Бугарска 1:2 (Зајц 40 - Краев 3, 59)

Група 4:

Литванија - Србија 0:1 (Тадић 38. једанаестерац)

Румунија - Црна Гора 0:0

Д дивизија

Група 1:

Летонија - Андора 0:0

Казахстан - Грузија 0:2 (Чекветадзе 69, Малиј 74. аутогол)

Група 2:

Белорусија - Сан Марино 5:0 (Сташевич 4, Драгун 26, 87, Сарока 67. једанаестерац, Ковалев 90+1)

Луксембург - Молдавија 4:0 (Малгет 34, Тил 59, Синани 75, Мартинс 83)