Dve majstorije Mitrovića malo za pobedu protiv Rumunije, komšije kaznile greške Orlova za konačnih 2:2 (VIDEO)

22

Posle pobede nad Litvanijom Orlovi u 2. kolu Lige nacija dočekuju Rumuniju u Beogradu

Srbija – Rumunija 2:2 (1:0)

Beograd - Stadion: Partizana. Gledalaca: 15.496. Sudija: Vladislav Bezborodov (Rusija). Pomoćnici: Valeri Dančenko i Maksim Gavrilin (Rusija). Žuti kartoni: Kolarov (Srbija), Čipčiu, Tatarušanu (Rumunija). Strelci: 1:0 Aleksandar Mitrović u 26, 1:1 Nikolaj Stančiu (jedanaesterac) u 48, 2:1 Aleksandar Mitrović u 63, 2:2 George Tukudean u 68. minutu.

SRBIJA: Dmitrović, Kolarov, Veljković, Spajić, Rukavina, Maksimović, Lukić (od 71. Matić), Milinković-Savić (od 64. Kostić), Tadić, LJajić (od 77. Prijović), Mitrović. Selektor: Mladen Krstajić.

RUMUNIJA: Tatarušanu, Manea, Balaša, Sapunaru, Banku, Čipčiu (od 94. Rotariu), Anton, Marin, Draguš (od 61. Mitrica), Tukudean (od 82. Kešeru), Stančiu. Selektor: Kozmin Kontra.

Kao i u Litvaniji selektor Srbije Mladen Krstajić odlučio se za formaciju 4-2-3-1, ali je izmenio skoro pola tima. Za razliku od prvog meča nema beka Rodića, štopera Milenkovića, i skoro celog veznog reda: MatićaŽivkovića i Kostića.

Za razliku od Orlova Rumuni, selektor im Kontra, su se odlučili za postavu 4-3-3.

7` - Kontra Rumuna i prva šansa na meču, probao je Čipčiu samo što je ušao u kazneni, ali bio je neprecizan.

8` - Sledeći napad, loptu je izgubio Maksimović, loptu je dobio Marin u prostor na levoj strani, probao iz prve, ali je pogodio spoljni deo mreže.

8` - Uzvratili su Orlovi posle centaršuta Rukavine probao je Milinković-Savić glavom, neko je izblokirao njegov šut, Orlovi su došli do kornera.

8` - Posle kornera Mitrović je sa osam metara glavom pogodio prečku, lopta se do okvira gola odbila od zemlje.

15` - Posle centaršuta Tadića na peterac ukazala se šansa za vođstvo, ali je Mitrović ostao kratak za koji centimetar, no štoper Rumuna je panično odreagovao i Orlovi su dobili korner.

25` - Brza polukontra, Kolarov je nabacio sa leve strane na penaltik, utrčao je Milinković-Savić i šutirao glavom, ali metar, dva pored desne stative gola Rumunije.

26` - Potez kola u Ligi nacija izveo je napadač Orlova. Kolarov je opet prošao po levoj strani, šutirao je iskosa poluvisoko, Tatarušanu je odbranio, ali se lopta odbila samo do peterca, dalje nije mogla jer je pogodila štopera Rumuna, u momentu su se na zemlji našli Mitrović, dva rivala, još su dva i golman krenuli na napadača Fulama, ali je on snalažljivo, vešto, sačuvao loptu među nogama, a onda prilikom pridizanja petom iza leđa je ćušnuo u gol - 1:0.

40` - Tadić je sajajno uz gol aut liniju tri puta iscimao rivala, na kraju nabacio na peterac gde je bio Veljković, ali je on ostao kratak za koji centimetar, inače bi gol bio neminovan.

45` - Samo koji sekund pre isteka poluvremena Rumuni su došli do kaznenog Srbije, koji korak ušao je Čipčiu unutra, dobio loptu sa leve strane, uhvatio volej, lopta je okrznula kapitena Kolarova i pogodila prečku Dmitrovićevog gola.

47` - Samo što je počeo nastavak Čipčiu je umakao po desnoj strani, uspeo da nadmudri Kolarova, koji nije izbio loptu kako treba, rival je krenuo da ga obiđe, kapiten Orlova ga je oborio rukama, a sudija iz Rusije je pokazao na "kreč".

48` - Stančiu je sa penala gađao donji desni ugao, Dmitrović je pogodio stranu, ali nije uspeo da odbrani - 1:1.

63` - Posle zatišja što se tiče dobrih prilika došao je i gol. Lopta Kolarova po zemlji do Mitrovića koji je bio koji korak u kaznenom okrenut leđima. Zagradio se, podigao loptu, a onda je iz voleja "pocepao mrežu" - 2:1.

68` - Izjednačenje je usledilo posle kornera. Lopta ubačena na prvu stativu, Veljković nije izblokirao Tukudeana koji je šutirao ne previše jaka, ali se lopta umigoljila u mrežu pored Rukavine i golmana Dmitrovića uz samu stativu - 2:2.

70` - Odličan šut Tadića, ali je Tatarušanu bio dobro postavljen i odbranio.

84` - Mitrović je odlično našao Prijovića koji je utrčao na desetak metara, probao je doskorašnji napadač PAOK-a iz trka, ali je šutirao visoko iznad gola.

90` - Mitrica je prošao po levoj strani, sa 13 metara šutirao iskosa po zemlji, golman Dmitrović je odbranio nogom i sprečio poraz Orlova.

95` - Matić je probao sa 35 metara, ali je uz malo muke odbranio Tatarušanu.

Semafor 2. kola Lige nacija:

A divizija

Grupa 1:

Francuska - Holandija 2:1 (Mbape 14, Žiru 75 – Babel 67)

Slobodna: Nemačka

Tabela: Francuska 4, Nemačka (-1 (meč manje)) 1, Holandija (-1) 0.

Grupa 2:

Island - Belgija utorak u 20.45

Slobodna: Švajcarska

Tabela: Švajcarska 3, Belgija (-1) 0, Island 0.

Grupa 3:

Portugalija - Italija 1:0 (An. Silva 48)

Slobodna: Poljska

Tabela: Portugalija (-1) 3, Italija 1, Poljska (-1) 1.

Grupa 4:

Španija - Hrvatska utorak u 20.45

Slobodna: Engleska

Tabela: Španija 3, Engleska 0, Hrvatskka (-1) 0.

B divizija

Grupa 1:

Ukrajina - Slovačka 1:0 (Jarmolenko 80. jedanaesterac)

Slobodna: Češka

TabelaUkrajina 6, Slovačka (-1) 0, Češka (-1) 0.

Grupa 2:

Švedska - Turska 2:3 (Telin 35, Klaeson 49 - Čalhanoglu 59, Akbaba 88, 90+2)

Slobodna: Rusija

TabelaRusija (-1) 3, Turska 3, Švedska (-1) 0.

Grupa 3:

BiH - Austrija utorak u 20.45

Slobodna: Severna Irska

TabelaBiH 3, Austrija (-1) 0, Severna Irska 0.

Grupa 4:

Danska - Vels 2:0 (Eriksen 32, 63. jedanaesterac)

Slobodna: Republika Irska

Tabela: Danska (-1) 3, Vels 3, Republika Irska (-1) 0.

C divizija

Grupa 1:

Škotska - Albanija 2:0 (Đimsiti 47. autogol, Nejsmit 68)

Slobodna: Izrael

Tabela: Albanija 3, Škotska (-1) 3, Izrael 0.

Grupa 2:

Finska - Estonija utorak u 20.45

Mađarska - Grčka utorak u 20.45

TabelaGrčka  3, Finska  3, Mađarska 0, Estonija 0.

Grupa 3:

Bugarska - Norveška 1:0 (Vasilev (59)

Kipar - Slovenija 2:1 (Sotiriu 69, Stojanović 89. autogol - Berič 54)

TabelaBugarska 6, Norveška 3, Kipar 3, Slovenija 0.

Grupa 4:

Srbija - Rumunija 2:2 (Mitrović 26, 63 - Stančiu 48. jedanaesterac, Tukudean 68)

Crna Gora - Litvanija 2:0 (Savić 34. jedanaesterac, Janković 36)

Tabela: Srbija 4, Crna Gora 4, Rumunija 2, Litvanija 0.