Почетна / Фудбал / Репрезентација

Две мајсторије Митровића мало за победу против Румуније, комшије казниле грешке Oрлова за коначних 2:2 (ВИДЕО)

После победе над Литванијом Орлови у 2. колу Лиге нација дочекују Румунију у Београду

Србија – Румунија 2:2 (1:0)

Београд - Стадион: Партизана. Гледалаца: 15.496. Судија: Владислав Безбородов (Русија). Помоћници: Валери Данченко и Максим Гаврилин (Русија). Жути картони: Коларов (Србија), Чипчиу, Татарушану (Румунија). Стрелци: 1:0 Александар Митровић у 26, 1:1 Николај Станчиу (једанаестерац) у 48, 2:1 Александар Митровић у 63, 2:2 Георге Тукудеан у 68. минуту.

СРБИЈА: Дмитровић, Коларов, Вељковић, Спајић, Рукавина, Максимовић, Лукић (од 71. Матић), Милинковић-Савић (од 64. Костић), Тадић, Љајић (од 77. Пријовић), Митровић. Селектор: Младен Крстајић.

РУМУНИЈА: Татарушану, Mанеа, Балаша, Сапунару, Банку, Чипчиу (од 94. Ротариу), Антон, Марин, Драгуш (од 61. Митрица), Тукудеан (од 82. Кешеру), Станчиу. Селектор: Козмин Контра.

Као и у Литванији селектор Србије Младен Крстајић одлучио се за формацију 4-2-3-1, али је изменио скоро пола тима. За разлику од првог меча нема бека Родића, штопера Миленковића, и скоро целог везног реда: МатићаЖивковића и Костића.

За разлику од Орлова Румуни, селектор им Контра, су се одлучили за поставу 4-3-3.

7` - Контра Румуна и прва шанса на мечу, пробао је Чипчиу само што је ушао у казнени, али био је непрецизан.

8` - Следећи напад, лопту је изгубио Максимовић, лопту је добио Марин у простор на левој страни, пробао из прве, али је погодио спољни део мреже.

8` - Узвратили су Орлови после центаршута Рукавине пробао је Милинковић-Савић главом, неко је изблокирао његов шут, Орлови су дошли до корнера.

8` - После корнера Митровић је са осам метара главом погодио пречку, лопта се до оквира гола одбила од земље.

15` - После центаршута Тадића на петерац указала се шанса за вођство, али је Митровић остао кратак за који центиметар, но штопер Румуна је панично одреаговао и Орлови су добили корнер.

25` - Брза полуконтра, Коларов је набацио са леве стране на пеналтик, утрчао је Милинковић-Савић и шутирао главом, али метар, два поред десне стативе гола Румуније.

26` - Потез кола у Лиги нација извео је нападач Орлова. Коларов је опет прошао по левој страни, шутирао је искоса полувисоко, Татарушану је одбранио, али се лопта одбила само до петерца, даље није могла јер је погодила штопера Румуна, у моменту су се на земљи нашли Митровић, два ривала, још су два и голман кренули на нападача Фулама, али је он сналажљиво, вешто, сачувао лопту међу ногама, а онда приликом придизања петом иза леђа је ћушнуо у гол - 1:0.

40` - Тадић је сајајно уз гол аут линију три пута исцимао ривала, на крају набацио на петерац где је био Вељковић, али је он остао кратак за који центиметар, иначе би гол био неминован.

45` - Само који секунд пре истека полувремена Румуни су дошли до казненог Србије, који корак ушао је Чипчиу унутра, добио лопту са леве стране, ухватио волеј, лопта је окрзнула капитена Коларова и погодила пречку Дмитровићевог гола.

47` - Само што је почео наставак Чипчиу је умакао по десној страни, успео да надмудри Коларова, који није избио лопту како треба, ривал је кренуо да га обиђе, капитен Орлова га је оборио рукама, а судија из Русије је показао на "креч".

48` - Станчиу је са пенала гађао доњи десни угао, Дмитровић је погодио страну, али није успео да одбрани - 1:1.

63` - После затишја што се тиче добрих прилика дошао је и гол. Лопта Коларова по земљи до Митровића који је био који корак у казненом окренут леђима. Заградио се, подигао лопту, а онда је из волеја "поцепао мрежу" - 2:1.

68` - Изједначење је уследило после корнера. Лопта убачена на прву стативу, Вељковић није изблокирао Тукудеана који је шутирао не превише јака, али се лопта умигољила у мрежу поред Рукавине и голмана Дмитровића уз саму стативу - 2:2.

70` - Одличан шут Тадића, али је Татарушану био добро постављен и одбранио.

84` - Митровић је одлично нашао Пријовића који је утрчао на десетак метара, пробао је доскорашњи нападач ПАОК-а из трка, али је шутирао високо изнад гола.

90` - Митрица је прошао по левој страни, са 13 метара шутирао искоса по земљи, голман Дмитровић је одбранио ногом и спречио пораз Орлова.

95` - Матић је пробао са 35 метара, али је уз мало муке одбранио Татарушану.

Семафор 2. кола Лиге нација:

A дивизија

Група 1:

Француска - Холандија 2:1 (Мбапе 14, Жиру 75 – Бабел 67)

Слободна: Немачка

Табела: Француска 4, Немачка (-1 (меч мање)) 1, Холандија (-1) 0.

Група 2:

Исланд - Белгија уторак у 20.45

Слободна: Швајцарска

Табела: Швајцарска 3, Белгија (-1) 0, Исланд 0.

Група 3:

Португалија - Италија 1:0 (Ан. Силва 48)

Слободна: Пољска

Табела: Португалија (-1) 3, Италија 1, Пољска (-1) 1.

Група 4:

Шпанија - Хрватска уторак у 20.45

Слободна: Енглеска

Табела: Шпанија 3, Енглеска 0, Хрватскка (-1) 0.

Б дивизија

Група 1:

Украјина - Словачка 1:0 (Јармоленко 80. једанаестерац)

Слободна: Чешка

ТабелаУкрајина 6, Словачка (-1) 0, Чешка (-1) 0.

Група 2:

Шведска - Турска 2:3 (Телин 35, Клаесон 49 - Чалханоглу 59, Акбаба 88, 90+2)

Слободна: Русија

ТабелаРусија (-1) 3, Турска 3, Шведска (-1) 0.

Група 3:

БиХ - Aустрија уторак у 20.45

Слободна: Северна Ирска

ТабелаБиХ 3, Аустрија (-1) 0, Северна Ирска 0.

Група 4:

Данска - Велс 2:0 (Ериксен 32, 63. једанаестерац)

Слободна: Република Ирска

Табела: Данска (-1) 3, Велс 3, Република Ирска (-1) 0.

Ц дивизија

Група 1:

Шкотска - Албанија 2:0 (Ђимсити 47. аутогол, Нејсмит 68)

Слободна: Израел

Табела: Албанија 3, Шкотска (-1) 3, Израел 0.

Група 2:

Финска - Естонија уторак у 20.45

Мађарска - Грчка уторак у 20.45

ТабелаГрчка  3, Финска  3, Мађарска 0, Естонија 0.

Група 3:

Бугарска - Норвешка 1:0 (Василев (59)

Кипар - Словенија 2:1 (Сотириу 69, Стојановић 89. аутогол - Берич 54)

ТабелаБугарска 6, Норвешка 3, Кипар 3, Словенија 0.

Група 4:

Србија - Румунија 2:2 (Митровић 26, 63 - Станчиу 48. једанаестерац, Тукудеан 68)

Црна Гора - Литванија 2:0 (Савић 34. једанаестерац, Јанковић 36)

Табела: Србија 4, Црна Гора 4, Румунија 2, Литванија 0.