Marko Janković pogodio za pobedu Crne Gore, poraz Italije (VIDEO)

0

Crna Gora se bodovno izjednačila sa Srbijom u C diviziji Grupe 4 Lige nacija

Bivši i sadašnji igrač Partizana Stefan Savić i Marko Janković sa dva gola u tri minuta doneli su pobedu selekciji trenera LJubiše Tumbakovića u Podgorici protiv Litvanije. Savić je pogodio sa kreča u 34. a Janković posle nabačene lopte sa leve strane, sa tri metra, posle odličnog ubacivanja.

Aktuelni evropski šampion Portugal pobedio je Italiju sa 1:0, u elitnoj Ligi A. Jedini gol postigao je Andre Silva u 48. minutu.

Portugalski reprezentativac Pepe večeras u Lisabonu odigrao je 100. utakmicu za državni tim. Portugal, koji je igrao bez Kristijana Ronalda.

U Ligi C u grupi jedan, selekcija Škotske je na Hempden parku u Glazgovu pobedila Albaniju sa 2:0 golovima Stivena Nejsmita u 47. i 68. minutu.

U Ligi B u Stokholmu Turska je posle preokreta pobedila Švedsku sa 3:2.

U Ligi D, Andora i Kazahstan odigrali su nerešeno 1:1, dok je istim rezultatom završen duel Malte i Azerbejdžana.

Na prvoj utakmice Lige nacija koja je odigrana na obnovljenom stadionu „Fadilj Vokri”, reprezentacija tzv. Kosova pobedila je reprezentaciju Farskih ostrva sa 2:0 golovima Zenelia i Nuhiua.

Ovom utakmicom je i zvanično otvoren za međunarodne utakmice stadion koji nosi ime legende kosovskog fudbala Fadilja Vokrija.

NJemu u čast svi igrači reprezentacije Kosova su na teren izašli u opremi sa brojem 9 na leđima, dok je u 9. minutu utakmice stadion požuteo od broja devet koji su u rukama imali skoro svi navijači Prištine, dok se istovremeno na istočnoj tribini pojavila velika slika Fadilja Vokrija.

Inače tokom cele utakmice reprezentacija tzv. Kosova imala je više od igre, imala je nekoliko dobrih prilika za gol, ali se do njega čekalo do 50. minuta kada je Zenelji postigao izuzetno lep gol, da bi u 55. minutu Nuhiu postavio konačan rezultat utakmice.

Semafor 2. kola Lige nacija:

A divizija

Grupa 1:

Francuska - Holandija 2:1 (Mbape 14, Žiru 75 – Babel 67)

Slobodna: Nemačka

Tabela: Francuska 4, Nemačka (-1 (meč manje)) 1, Holandija (-1) 0.

Grupa 2:

Island - Belgija utorak u 20.45

Slobodna: Švajcarska

Tabela: Švajcarska 3, Belgija (-1) 0, Island 0.

Grupa 3:

Portugalija - Italija 1:0 (An. Silva 48)

Slobodna: Poljska

Tabela: Portugalija (-1) 3, Italija 1, Poljska (-1) 1.

Grupa 4:

Španija - Hrvatska utorak u 20.45

Slobodna: Engleska

Tabela: Španija 3, Engleska 0, Hrvatskka (-1) 0.

B divizija

Grupa 1:

Ukrajina - Slovačka 1:0 (Jarmolenko 80. jedanaesterac)

Slobodna: Češka

Tabela: Ukrajina 6, Slovačka (-1) 0, Češka (-1) 0.

Grupa 2:

Švedska - Turska 2:3 (Telin 35, Klaeson 49 - Čalhanoglu 59, Akbaba 88, 90+2)

Slobodna: Rusija

Tabela: Rusija (-1) 3, Turska 3, Švedska (-1) 0.

Grupa 3:

BiH - Austrija utorak u 20.45

Slobodna: Severna Irska

Tabela: BiH 3, Austrija (-1) 0, Severna Irska 0.

Grupa 4:

Danska - Vels 2:0 (Eriksen 32, 63. jedanaesterac)

Slobodna: Republika Irska

Tabela: Danska (-1) 3, Vels 3, Republika Irska (-1) 0.

C divizija

Grupa 1:

Škotska - Albanija 2:0 (Đimsiti 47. autogol, Nejsmit 68)

Slobodna: Izrael

Tabela: Albanija 3, Škotska (-1) 3, Izrael 0.

Grupa 2:

Finska - Estonija utorak u 20.45

Mađarska - Grčka utorak u 20.45

Tabela: Grčka  3, Finska  3, Mađarska 0, Estonija 0.

Grupa 3:

Bugarska - Norveška 1:0 (Vasilev (59)

Kipar - Slovenija 2:1 (Sotiriu 69, Stojanović 89. autogol - Berič 54)

Tabela: Bugarska 6, Norveška 3, Kipar 3, Slovenija 0.

Grupa 4:

Srbija - Rumunija 2:2 (Mitrović 26, 63 - Stančiu 48. jedanaesterac, Tukudean 68)

Crna Gora - Litvanija 2:0 (Savić 34. jedanaesterac, Janković 36)

Tabela: Srbija 4, Crna Gora 4, Rumunija 2, Litvanija 0.