Орлићима пуна мрежа, Галски петлови мајстори за контре

1

Мешовита селекција Србије, сачињена од момака рођених од 1995. до 2000. године, положила оружје пред млађаним гостима

Србија – Француска 2:4 (1:1)

СЦ ФСС – Гледалаца: 200. Судија: Новак Симовић. Помоћници: Драган Богићевић, Милош Мишкељин. Стрелци: Влаховић у 34. и 62. за Србију, а Јуан у 18, Барсила у 52, Диаби у 76. и 79. минуту за Француску.

СРБИЈА (1995–2000. ГОДИШТЕ): Васиљевић (од 77. Марковић), Стојковић, Ковачевић (од 80. Лукић), Ескић (од 46. Петровић), Панков (од 63. Цветковић), Вукотић, Ђуричин (од 63. Дуроњић), Главчић, Влаховић (од 63. Ступаревић), Срећковић (од 77. Текијашки), Мркић (од 80. Ђурић).

ФРАНЦУСКА (МЛАДИ): Ланфон, Ендика (од 46. Коза), Загуду, Диаби, Квизанс, Јуан (од 73. Бернеде), Сисоко (од 46. Адли), Матондо, Басила, Лоидис, Сумаре (од 79. Пинтор).

На провери наших играча, потенцијалних репрезентативаца (играчи рођени 1995-2000. године), које је предводио Милан Обрадовић, у сусрету са младом селекцијом Француске (1999. и 2000. годиште), виђен је допадљив фудбал са доста успешних акција у првом делу, углавном у режији уигранијих гостију.

Французи су повели у 18. минуту. Испред петерца, након центаршута, најбоље се снашао Јуан и главом сместио лопту у мрежу поред слабо постављеног Николе Васиљевића. Гости су у већем делу имали лопту више у поседу и кратким пасовима освајали терен. Наши репрезентативци контрама су покушали да узврате, а прва контра замало је упалила у 23. минуту када је Главчић лепо гађао и натерао Ланфона на параду. А друга је донела поравнање, напад је покренуо Огњен Ђуричин, упослио Главчића, а Душан Влаховић спретно погодио угао.

У наставку, далеко организованија игра наших момака. Извели су неколико лепих и осмишљених напада, па се у 62. минуту мрежа гостију затресла после брзе акције. Лопту је прихватио смирени Влаховић и маниром доброг стрелца изједначио – 2:2.

А онда, када се очекивала предност домаћих, гости су искористили две контре, у првој је Диаби лако претрчао одбрану и лако погодио. Потом је искористио грешку нашег голмана и повисио на 4:2.

У завршници домаћи су могли до смањења резултата али су се нападачи испромашивали.