Orlićima puna mreža, Galski petlovi majstori za kontre

1

Mešovita selekcija Srbije, sačinjena od momaka rođenih od 1995. do 2000. godine, položila oružje pred mlađanim gostima

Srbija – Francuska 2:4 (1:1)

SC FSS – Gledalaca: 200. Sudija: Novak Simović. Pomoćnici: Dragan Bogićević, Miloš Miškeljin. Strelci: Vlahović u 34. i 62. za Srbiju, a Juan u 18, Barsila u 52, Diabi u 76. i 79. minutu za Francusku.

SRBIJA (1995–2000. GODIŠTE): Vasiljević (od 77. Marković), Stojković, Kovačević (od 80. Lukić), Eskić (od 46. Petrović), Pankov (od 63. Cvetković), Vukotić, Đuričin (od 63. Duronjić), Glavčić, Vlahović (od 63. Stuparević), Srećković (od 77. Tekijaški), Mrkić (od 80. Đurić).

FRANCUSKA (MLADI): Lanfon, Endika (od 46. Koza), Zagudu, Diabi, Kvizans, Juan (od 73. Bernede), Sisoko (od 46. Adli), Matondo, Basila, Loidis, Sumare (od 79. Pintor).

Na proveri naših igrača, potencijalnih reprezentativaca (igrači rođeni 1995-2000. godine), koje je predvodio Milan Obradović, u susretu sa mladom selekcijom Francuske (1999. i 2000. godište), viđen je dopadljiv fudbal sa dosta uspešnih akcija u prvom delu, uglavnom u režiji uigranijih gostiju.

Francuzi su poveli u 18. minutu. Ispred peterca, nakon centaršuta, najbolje se snašao Juan i glavom smestio loptu u mrežu pored slabo postavljenog Nikole Vasiljevića. Gosti su u većem delu imali loptu više u posedu i kratkim pasovima osvajali teren. Naši reprezentativci kontrama su pokušali da uzvrate, a prva kontra zamalo je upalila u 23. minutu kada je Glavčić lepo gađao i naterao Lanfona na paradu. A druga je donela poravnanje, napad je pokrenuo Ognjen Đuričin, uposlio Glavčića, a Dušan Vlahović spretno pogodio ugao.

U nastavku, daleko organizovanija igra naših momaka. Izveli su nekoliko lepih i osmišljenih napada, pa se u 62. minutu mreža gostiju zatresla posle brze akcije. Loptu je prihvatio smireni Vlahović i manirom dobrog strelca izjednačio – 2:2.

A onda, kada se očekivala prednost domaćih, gosti su iskoristili dve kontre, u prvoj je Diabi lako pretrčao odbranu i lako pogodio. Potom je iskoristio grešku našeg golmana i povisio na 4:2.

U završnici domaći su mogli do smanjenja rezultata ali su se napadači ispromašivali.