Фудбалске репрезентације Хрватске победила је Шпанију са 3:2 у Лиги нација.
Хрватска је два пута водила у Загребу, головима Андреја Крамарића и Тина Једваја, али је Шпанија изједначавала преко Данија Себаљоса и Серхија Рамоса из пенала.
Победу Хрватској је донео Тин Једвај у трећем минуту надокнаде, налетео је на одбитак на два метра од гола.
Репрезентација Хрватске је тако остала у игри за опстанак у Лиги А, пошто коло пре краја има четири бода, колико и Енглеска, са којом ће имати директан дуел.
Белгија је лако са 2:0 головима Мичија Батшуаија победила Исланд и потврдила прво место у Групи два.
Репрезентација Босне и Херцеговине је играла без голова са Аустријом у Бечу, где је обезбедила пласман у Лигу А.
Фудбалери Казахстана и Летоније играли су нерешено 1:1. Казахстан је водио као домаћин у Астани голом Гафурџана Сујумбајева у 37. минуту, а бод гостима у 49. донео је Денис Ракелс.
Обе екипе су још раније остале без шансе за пласман у виши ранг, односно Лигу Ц јер је Грузија неприкосновена са свим победама.
Грчка је у Лиги Ц победила Финску са 1:0, али су гости прошли до ранга више, а Мађарска Естонију са 2:0.
Семафор 5. кола Лиге нација:
A дивизија
Група 1:
Холандија – Француска петак у 20.45
Слободна: Немачка
Табела: Француска 7, Холандија 3 (-1), Немачка 1.
Група 2:
Белгија – Исланд 2:0 (Бацуаји 65, 81)
Слободна: Швајцарска
Табела: Белгија 9 (-1), Швајцарска 6 (-1), Исланд 0. Напомена: Исланд испао у Б дивизију.
Група 3:
Италија – Португалија субота у 20.45
Слободна: Пољска
Табела: Португалија 6 (-1), Италија 4, Пољска 1. Напомена: Пољска испала у Б дивизију.
Група 4:
Хрватска – Шпанија 3:2 (Крамарић 54, Једвај 69, 90+3 - Себаљос 56, Рамос 78. једанаестерац)
Слободна: Енглеска
Табела: Шпанија 6, Енглеска 4 (-1), Хрватскка 4 (-1).
Б дивизија
Група 1:
Словачка – Украјина петак у 20.45
Слободна: Чешка
Табела: Украјина 9, Чешка 3, Словачка 0 (-1). Напомена: Украјина је изборила пласман у А дивизију.
Група 2:
Турска – Шведска субота у 18
Слободна: Русија
Табела: Русија 7, Турска 3, Шведска 1 (-1).
Група 3:
Aустрија – БиХ 0:0
Слободна: Северна Ирска
Табела: БиХ 10, Аустрија 4 (-1), Северна Ирска 0 (-1). Напомена: БиХ је изборила пласман у А дивизију.
Група 4:
Велс – Данска петак у 20.45
Слободна: Република Ирска
Табела: Велс 6, Данска 4 (-1), Република Ирска 1.
Ц дивизија
Група 1:
Албанија – Шкотска субота у 20.45
Слободан: Израел
Табела: Израел 6, Албанија 3, Шкотска 3 (-1).
Група 2:
Грчка – Финска 1:0 (Гранлунд 25. аутогол)
Мађарска – Естонија 2:0 (Орбан 8, Салаи 69)
Табела: Финска 12, Грчка 9, Мађарска 7, Естонија 1. Напомена: Естонијаје испала у Д дивизију, Финска је изборила пласман у Б дивизију.
Група 3:
Кипар – Бугарска петак у 20.45
Словенија – Норвешка петак у 20.45
Табела: Бугарска 9, Норвешка 9, Кипар 4, Словенија 1.
Група 4:
Србија – Црна Гора субота у 15.00
Румунија – Литванија субота у 20.45
Табела: Србија 8, Црна Гора 7, Румунија 6, Литванија 0. Напомена: Литванија је испала у Д дивизију.
Д дивизија
Група 1:
Казахстан – Летонија 1:1 (Сујумбајев 37 - Ракелс 49)
Андора – Грузија 1:1 (Мартинез 63 - Чакветадзе 9)
Табела: Грузија 13, Казахстан 6, Летонија 3, Андора 3. Напомена: Грузија је изборила пласман у Ц дивизију.
Група 2:
Луксембург – Белорусија 0:2 (Драгун 37, 54)
Сан Марино – Молдавија 0:1 (Дамаскан 78)
Табела: Белорусија 11, Луксембург 9, Молдавија 8, Сан Марино 0.
Група 3:
Азербајџан – Фарска Острва субота у 18
Малта – тзв. Косово субота у 18
Табела: тзв. Косово 8, Азербајџан 6, Фарска Острва 4, Малта 2.
Група 4:
Гибралтар – Јерменија петак у 20.45
Лихтенштајн – Македонија петак у 20.45
Табела: Македонија 9, Јерменија 6, Гибралтар 6, Лихтенштајн 3.
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.