Хрвате је срећа погледала против Шпаније када је у Загребу Једвај у 93. минуту погодио за победу (3:2), која их је тада спасила елиминације у Б дивизију и оставила им наду да могу до првог места.
У Лондону су били на прагу победе против Енглеза после гола Крамарића у 57. минуту, али је преокрет донео улазак Лингарда у 73. и Санча у 75. минуту.
Убачена лопта у 78. минуту и сналажење Кејна, који је ћушнуо испод голмана Калинића, за мат Лингарда са неколико центиметара дао је наду Шпанији, којој је реми играо за пласман у завршницу, док је и тај гол значио да Горди албион испада.
А, онда ново убацивање, на првој стативи Једвај је промашио лопту, Кејн се у 85. минуту бацио и врхом копачке ударио лопту сместивши је уз помоћ стативе у мрежу за 2:1. Пре тога је Пикфорд одбранио зицер Види на другој страни.
На крају је Енглеска отишла у завршници, Шпанија остала у елитном рангу, док ће вицешампиони планете Хрвати у следећој сезони играти у Б дивизији Лиге нација.
Белорусија је имала зицер, на гостовању Сан Марину славила је 2:0 и изборила пласман у Ц дивизију.
Швајцарска је изгубила у Белгији 1:2, код куће је после 17. минута губила 0:2 после голова Торгена Азара, а онда је уследио шокантан преокрет, пет голова, од чега три Сеферовића за победу (5:2) и пласман на завршни турнир уз Португалију и Енглеску.
Семафор 6. кола Лиге нација:
A дивизија
Група 1:
Немачка – Холандија понедељак у 20.45
Слободна: Француска
Табела: Француска 7, Холандија 6 (-1), Немачка 1 (-1). Напомена: Немачка испала у Б дивизију.
Група 2:
Швајцарска – Белгија 5:2 (Родригез 26. једанаестерац, Сеферовић 31, 44, 84, Елведи 62- Т. Азар 2, 17)
Слободaн: Исланд
Табела: Швајцарска 9, Белгија 9, Исланд 0. Напомена: Исланд испао у Б дивизију, Швајцарска се пласирала у финалну рунду.
Група 3:
Португалија – Пољска уторак у 20.45
Слободна: Италија
Табела: Португалија 7 (-1), Италија 5, Пољска 1 (-1). Напомена: Пољска је испала у Б дивизију, Португалија се пласирала у финалну рунду.
Група 4:
Енглеска – Хрватска 2:1 (Лингард 78, Кејн 85 - Крамарић 57)
Слободна: Шпанија
Табела: Енглеска 7, Шпанија 6, Хрватскка 4. Напомена: Хрватска је испала у Б дивизију, Енглеска се пласирала у финалну рунду.
Б дивизија
Група 1:
Чешка – Словачка понедељак у 20.45
Слободна: Украјина
Табела: Украјина 9, Чешка 3 (-1), Словачка 3 (-1). Напомена: Украјина је изборила пласман у А дивизију.
Група 2:
Шведска – Русија уторак у 20.45
Слободна: Турска
Табела: Русија 7 (-1), Шведска 4 (-1), Турска 3. Напомена: Турска је испала у Ц дивизију.
Група 3:
Северна Ирска – Aустрија 1:2 (Еванс 57 - Шлагер 49. Лазаро 90+3)
Слободна: БиХ
Табела: БиХ 10, Аустрија 7, Северна Ирска 0. Напомена: БиХ је изборила пласман у А дивизију, Северна Ирска је испала у Ц дивизију.
Група 4:
Данска – Република Ирска понедељак у 20.45
Слободна: Велс
Табела: Данска 7 (-1), Велс 6, Република Ирска 1 (-1). Напомена: Данска је изборила пласман у А дивизију, Република Ирска је испала у Ц дивизију.
Ц дивизија
Група 1:
Шкотска – Израел уторак у 20.45
Слободан: Албанија
Табела: Израел 6 (-1), Шкотска 6 (-1), Албанија 3. Напомена: Албанија је испала у Д дивизију.
Група 2:
Грчка – Естонија 0:1 (Ламбропулос 44)
Мађарска – Финска 2:0 (Салаи 29, Нађи 37)
Табела: Финска 12, Мађарска 10, Грчка 9, Естонија 4. Напомена: Естонија је испала у Д дивизију, Финска је изборила пласман у Б дивизију.
Група 3:
Бугарска – Словенија понедељак у 20.45
Кипар – Норвешка понедељак у 20.45
Табела: Бугарска 10, Норвешка 10, Кипар 5, Словенија 2. Напомена: Словенија је испала у Д дивизију.
Група 4:
Србија – Литванија уторак у 20.45
Црна Гора – Румунија уторак у 20.45
Табела: Србија 11, Румунија 9, Црна Гора 7, Литванија 0. Напомена: Литванија је испала у Д дивизију.
Д дивизија
Група 1:
Грузија – Казахстан понедељак у 18
Андора – Летонија понедељак у 18
Табела: Грузија 13, Казахстан 6, Летонија 3, Андора 3. Напомена: Грузија је изборила пласман у Ц дивизију.
Група 2:
Молдавија – Луксембург 1:1 (Гинсари 58. једанаестерац - Бенси 70)
Сан Марино – Белорусија 0:2 (Драгун 8, Сарока 52)
Табела: Белорусија 14, Луксембург 10, Молдавија 9, Сан Марино 0. Напомена: Белорусија је изборила пласман у Ц дивизију.
Група 3:
тзв. Косово – Азербајџан уторак у 20.45
Малта – Фарска Острва уторак у 20.45
Табела: тзв. Косово 11, Азербајџан 9, Фарска Острва 4, Малта 2.
Група 4:
Македонија – Гибралтар понедељак у 20.45
Лихтенштајн – Јерменија понедељак у 20.45
Табела: Македонија 12, Јерменија 9, Гибралтар 6, Лихтенштајн 3.
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.