Орлови разбили Литванце, мајсторије Љајића, Живковића, Пријовића и Митровића

15

Репрезентативци Србије у Б дивизији! Орлови су оверили прво место у четвртој групи Ц дивизије Лиге нација и тако су заслужили промоцију у виши ранг, али и другу шансу да се пласирају на ЕП 2020. кроз бараж у случају неуспеха у квалификацијама које следе

Србија - Литванија 4:1 (0:0)

Стрелац - 1:0 - Жулпа аутогол у 51, 2:0 - Митровић у 58, 2:1 - Петравичијус у 64, 3:1 - Пријовић у 71, 4:1 - Љајић у 74. минуту.

Београд – Стадион: „Партизана“. Гледалаца: 2.500. Судија: Кристо Тохвер (Естонија). Жути картон: Гирдвајинис (Литванија).

СРБИЈА: Рајковић, Рукавина, Миленковић, Вељковић, Родић, Максимовић, Лукић (од 77. Фејса), Живковић, Љајић (од 82. Алексић), Гаћиновић (од 46. Гаћиновић), Митровић.

ЛИТВАНИЈА: Шеткус, Баравикас, Гирдвајинис, Јанушевскис, Славицкас, Жулпа (од 86. Јанкаускас), Петравичијус, Сиргедас, Воробјовас (од 69. Матулевичијус), Казлаускас (од 58. Шернас), Черних.

Србија се пласирала у Б дивизију Лиге нација!

Орлови су сјајном игром у другом полувремену дошли до победе над Литванијом, а уз промоцију у виши ранг наши репрезентативци су обезбедили место у баражу за ЕП у случају неуспеха у предстојећим квалификацијама.

Меч су обележили Андрија Живковић са чак три асистенције, односно резервиста Пријовић са голом и асистенцијом, као и Љајић и Митровић који су постигли лепе голове.

Ток меча:

Лоша посета у Хумској, веома мали број гледалаца на трибинама.

Прво полувреме:

6. минут - Први шут на мечу упутили су гости, покушао је Черних, али лопта је отишла преко гола.

13. минут - Литванци су изборили први корнер на мечу. Није било већих опасности по голмана Орлова, Рајковића.

16. минут - Гаћиновић је "зарадио" први ударац из угла за Србију. Дефанзивци Литваније лако су отклонили опасност после центаршута Љајића.

26. минут - Коначно добра акција нашег тима и прилика за Орлове. Родић је упослио Лукића, овај је био усамљен на 12, 13 метара, али је лоше шутирао, право у голмана Литваније Шеткуса.

28. минут - После грешке Родића Петравичијус је опробао ударац са ивице шеснаестерца, али срећом Рајковић је био добро постављен и лопту је послао у корнер.

30. минут - Солидна акција Србије и лош шут Љајића.

32. минут - Сјајна шанса за Литванију, после центаршута Јанушевскис је био сам, лепо је шутирао, али поново је Рајковић одлично одбранио, а лопта је погодила пречку, срећом по наш тим није завршила у голу.

34. минут - После центаршута Живковића главом је покушао Максимовић, али лопта је отишла тик поред стативе.

40. минут - Покушао је Митровић главом, али лопта је отишла поред гола.

Друго полувреме:

46. минут - Селектор Крстајић увео је у игру другог нападача, Пријовић је ушао уместо Гаћиновића.

49. минут - Шут Љајића преко гола.

51. минут - Добра акција Орлова и шут Рукавине после кога је наш тим изборио корнер. Живковић је извео ударац из угла, а Литванац Жулпа је затресао своју мрежу у жељи да лопту избије испред Миленковића.

57. минут - Сјајан покушај Пријовића, али гости су имали среће, статива им је била савезник.

58. минут - Одличан центаршут Живковића и маестрална реакција Митровића главом за 2:0.

64. минут - Петривичијус се најбоље снашао после кикса Рајковића и погодио је за 2:1.

67. минут - Љајић је петом проиграо Митровића, овај је покушао волејом да матира голмана Литваније, али лопта је отишла преко гола.

71. минут - Србија је повела са 3:1. Пријовић је сјајно погодио главом после центаршута Живковић.

74. минут - Мајсторија Љајића после додавања Пријовића. Био је то прелеп лоб играча Бешикташа.

КРАЈ МЕЧА!

Семафор 6. кола Лиге нација:

Ц дивизија

Група 4:

Србија – Литванија 4:1 (Жулпа аутогол 51, Митровић 58, Пријовић 71, Љајић 74 - Петривичијус 64)

Црна Гора – Румунија 0:1 (Туцудеан 44)

Табела: Србија 14, Румунија 12, Црна Гора 7, Литванија без бодова.

Kоментари (15)

Milos mmm

Krstajiću, pa ti si stvarno amater. Želiš da te gledamo???

mix

Svaki covek treba da je vredan svojih reci.A ti? Ko si pa ti>?

Lazar mmm

Sta je bilo Milose? Vi negativci i pljuvaci ste najvise krivi za sve lose rezultate u SRB!

Madjionicar

A ti @Milose, sta si ti? Srbin kome je stalo do njegovog naroda i reprezentacije sigurno nisi.

zero

Ruzna slika sa stadiona. Navijace treba traziti dvogledom. Zar po ovom vremenu mi iz unutrasnjosti treba da dodjemo u kasne sate? Na zalost jednoj velikoj cifri navijaca repezentacija je crvena zvezda. Takve Srbija ne interesuje.

RedStarForever

U pravu si da nas ne interesuje i nikada i nije i nece. Zvezda je zivot!

Mare Novi Bg

A mi iz Beograda treba da kisnemo i zebemo?

Realista

Ovo je primer kako fudbal ne treba da se igra! Kvazi selektor blage veze nema.

Milos

I odlicna asistencija Rajkovica! Ne stavljaj ovog vise nikada na gol molim te. Covek nije dorastao ni Izraelskoj ligi a ne ligi nacija. Metar i zilet ne moze ni cistu loptu da dohvati.

joco

Idi begaj,taj metar i žilet ima 1,92 cm i u prvom trenutku je spasio gol jer da ge je lopta preletela završila bi u golu a nije mogao da je uhvati.Taj "metar i žilet"nas je spasio u prvom poluvremenu a i protiv CG je sjajno branio. A nisi video da je jedan naš stoper pobegao od lopte pre toga amogao je da je uzme.

RS

Cestitke na pobjedi i plasmanu u visi rang nacinalne lige .Rezultat je ostvaren tako da za pljuvanje i ruzne rijeci nema mjesta .E sad je pitanje zasto u milionskoj metropoli kad igra reprezentacija dodje tako malo navijaca ,zalosno. Bravo za reprezentaciju SRBIJE ,dodjite u Banjaluku i stadion ce biti pun.

007

i sad su pale sve teorije da Mitar i Prija ne mogu zajedno uz lucidne Žileta i Ljaju ..a dobro je da je i Aleksić posle deset g odigrao tih 10tak m i 2. utakmicu jer sad drugi ne mogu da ga pozovu a hteli su ga i CG i BiH a sad kad je konačno sredio glavu sa 27 g. će u narednih 5 g. biti ono što su svi očekivali pre 10 g. vrhunski igrač.