Почетна / Фудбал / Репрезентација

Орлови разбили Литванце, мајсторије Љајића, Живковића, Пријовића и Митровића

Репрезентативци Србије у Б дивизији! Орлови су оверили прво место у четвртој групи Ц дивизије Лиге нација и тако су заслужили промоцију у виши ранг, али и другу шансу да се пласирају на ЕП 2020. кроз бараж у случају неуспеха у квалификацијама које следе

Србија - Литванија 4:1 (0:0)

Стрелац - 1:0 - Жулпа аутогол у 51, 2:0 - Митровић у 58, 2:1 - Петравичијус у 64, 3:1 - Пријовић у 71, 4:1 - Љајић у 74. минуту.

Београд – Стадион: „Партизана“. Гледалаца: 2.500. Судија: Кристо Тохвер (Естонија). Жути картон: Гирдвајинис (Литванија).

СРБИЈА: Рајковић, Рукавина, Миленковић, Вељковић, Родић, Максимовић, Лукић (од 77. Фејса), Живковић, Љајић (од 82. Алексић), Гаћиновић (од 46. Гаћиновић), Митровић.

ЛИТВАНИЈА: Шеткус, Баравикас, Гирдвајинис, Јанушевскис, Славицкас, Жулпа (од 86. Јанкаускас), Петравичијус, Сиргедас, Воробјовас (од 69. Матулевичијус), Казлаускас (од 58. Шернас), Черних.

Србија се пласирала у Б дивизију Лиге нација!

Орлови су сјајном игром у другом полувремену дошли до победе над Литванијом, а уз промоцију у виши ранг наши репрезентативци су обезбедили место у баражу за ЕП у случају неуспеха у предстојећим квалификацијама.

Меч су обележили Андрија Живковић са чак три асистенције, односно резервиста Пријовић са голом и асистенцијом, као и Љајић и Митровић који су постигли лепе голове.

Ток меча:

Лоша посета у Хумској, веома мали број гледалаца на трибинама.

Прво полувреме:

6. минут - Први шут на мечу упутили су гости, покушао је Черних, али лопта је отишла преко гола.

13. минут - Литванци су изборили први корнер на мечу. Није било већих опасности по голмана Орлова, Рајковића.

16. минут - Гаћиновић је "зарадио" први ударац из угла за Србију. Дефанзивци Литваније лако су отклонили опасност после центаршута Љајића.

26. минут - Коначно добра акција нашег тима и прилика за Орлове. Родић је упослио Лукића, овај је био усамљен на 12, 13 метара, али је лоше шутирао, право у голмана Литваније Шеткуса.

28. минут - После грешке Родића Петравичијус је опробао ударац са ивице шеснаестерца, али срећом Рајковић је био добро постављен и лопту је послао у корнер.

30. минут - Солидна акција Србије и лош шут Љајића.

32. минут - Сјајна шанса за Литванију, после центаршута Јанушевскис је био сам, лепо је шутирао, али поново је Рајковић одлично одбранио, а лопта је погодила пречку, срећом по наш тим није завршила у голу.

34. минут - После центаршута Живковића главом је покушао Максимовић, али лопта је отишла тик поред стативе.

40. минут - Покушао је Митровић главом, али лопта је отишла поред гола.

Друго полувреме:

46. минут - Селектор Крстајић увео је у игру другог нападача, Пријовић је ушао уместо Гаћиновића.

49. минут - Шут Љајића преко гола.

51. минут - Добра акција Орлова и шут Рукавине после кога је наш тим изборио корнер. Живковић је извео ударац из угла, а Литванац Жулпа је затресао своју мрежу у жељи да лопту избије испред Миленковића.

57. минут - Сјајан покушај Пријовића, али гости су имали среће, статива им је била савезник.

58. минут - Одличан центаршут Живковића и маестрална реакција Митровића главом за 2:0.

64. минут - Петривичијус се најбоље снашао после кикса Рајковића и погодио је за 2:1.

67. минут - Љајић је петом проиграо Митровића, овај је покушао волејом да матира голмана Литваније, али лопта је отишла преко гола.

71. минут - Србија је повела са 3:1. Пријовић је сјајно погодио главом после центаршута Живковић.

74. минут - Мајсторија Љајића после додавања Пријовића. Био је то прелеп лоб играча Бешикташа.

КРАЈ МЕЧА!

Семафор 6. кола Лиге нација:

Ц дивизија

Група 4:

Србија – Литванија 4:1 (Жулпа аутогол 51, Митровић 58, Пријовић 71, Љајић 74 - Петривичијус 64)

Црна Гора – Румунија 0:1 (Туцудеан 44)

Табела: Србија 14, Румунија 12, Црна Гора 7, Литванија без бодова.