Krunić strelac u pobedi BiH, Španija bolja od Norveške, trijumf Italije (VIDEO)

7

Pobeda Švajcarske u Gruziji, Švedska bolja od Rumunije, Irska jedva protiv Gibraltara u gostima, Malta sa igračem manje bolja od Farskih Ostrva

Fudbalska reprezentacija Švajcarske pobedila je Gruziju sa 2:0, na početku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Strelci u Tbilisiju bili su Stiven Cuber u 57. i Denis Zakarija u 80. minutu.

Švedska je golovima Kaisona i Klaesona krajem prvog poluvremena došla do prednosti koju Rumunija nije uspela da nadoknadi, samo je Keseru pola sata pre kraja ublažio poraz.

Republika Irska se namučila protiv Gibraltara, ali je na startu kvalifikacija ipak došla do minimalnog trijumfa golom Hendrika početkom drugog poluvremena, posle kontre. Pre toga je minut ranije zicer Ejnsliju odbranio Rendolf posle udarca glavom u akciji nakon kornera.

Malta je savladala Farska Ostrva 2:1, pri skoru 1:0 u 62. minutu Agius je dobio crveni karton, domaćin je ostao sa igračem manje, a gost je imao i penal, ali je Olsen promašio sa kreča.

Obilo se to o glavu Faranima, Borg im je iz jedanaesterca u 77. minutu zapečatio sudbinu, a gol u 98. minutu im je samo došao kao uteha.

BiH je pobedila Jermeniju sa 2:1, na početku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Pobedu na stadionu Grbavica u Sarajevu su doneli Rade Krunić i Deni Milošević.

Španija je sa 2:1 pobedila Norvešku, dok je Italija sa 2:0 savladala Finsku.

Pobedu je ostvarila i reprezentacija Grčke, koja je sa 2:0 bila bolja na gostovanju u Lihtenštajnu.

Semafor 1. kola kvalifikacija za EP 2020:

A grupa :

Bugarska – Crna Gora 1:1 (Nedelev 82. jedanaesterac - Mugoša 50)

Engleska – Češka 5:0 (Sterling 24, 62, 68, Kejn 45+2. jedanaesterac, Kalas 84. autogol)

Slobodno: tzv. Kosovo

B grupa:

Luksemburg – Litvanija 2:1 (Bareiro 45, Rodrigez 55 - Černič 14)

Portugalija – Ukrajina 0:0

Slobodna: Srbija

C grupa:

Holandija – Belorusija 4:0 (Depaj 1, 55. jedanaesterac, Vajnaldum 21, van Dajk 86)

Severna Irska – Estonija 2:0 (Mekgin 56, Dejvis 75. jedanaesterac)

Slobodna: Nemačka

D grupa:

Gruzija – Švajcarska 0:2 (Cuber 56, Zakaria 80)

Gibraltar – Republika Irska 0:1 (Hendrik 49)

Slobodna: Danska

E grupa:

Hrvatska – Azerbejdžan 2:1 (Barišić 44, Kramarić 79 - Šejdaev 19)

Slovačka – Mađarska 2:0 (Duda 42, Rusnak 85)

Slobodan: Vels

F grupa:

Švedska – Rumunija 2:1 (Kaison 33, Klaeson 40 - Keseru 58)

Malta – Farska Ostrva 2:1 (Nvoko 13, Borg 77. jedanaesterac - Tomsen 90+8)

Španija – Norveška 2:1 (Rodrigo 16, Ramos 71. jedanaesterac - King 65. jedanaesterac )

G grupa:

Austrija – Poljska 0:1 (Pjatek 69)

Izrael – Slovenija 1:1 (Zahavi 55 - Šporar 48)

Severna Makedonija – Letonija 3:1 (Alioski 11, Elmas 29, 90+3 - Isajevs 87)

H grupa:

Andora – Island 0:2 (Bjarnason 22, Kjartanson 80)

Moldavija – Francuska 1:4 (Ambros 89 - Grizman 24, Varan 27, Žiru 36, Embape 87)

Albanija – Turska 0:2 (Jilmaz 21, Čalhanoglu 55)

I grupa:

Kazahstan – Škotska 3:0 (Pertsuk 6, Vorogovskij 10, Zainutdinov 51)

Kipar – San Marino 5:0 (Sotiriu 19. jedanaesterac, 23. jedanaesterac, Kusulos 26, Efrem 31, Laifis 56)

Belgija – Rusija 3:1 (Tielemans 15, E. Azar 45. jedanaesterac, 88 - Čerišev 16)