Nemačka do pobede u Holandiji u 90. minutu, Mađari srušili Hrvate (VIDEO)

0

Vicešampion sveta je posle blede partije i pobesde protiv Azerbejdžana poklekao na gostovanju Mađarskoj, posle preokreta

Fudbaleri Severne Irske pobedili su u Belfastu Belorusiju sa 2:1, u utakmici drugog kola Grupe C u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Domaći tim poveo je u 30. mintu golom Džonija Evansa, a izjednačio je Igor Stasevič u 33. minutu. Drugu pobedu u kvalifikacijama Severnoj Irskoj doneo je Džoš Madženis golom u 87. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi, Nemačka je kao gost u Amsterdamu pobedila Holandiju sa 3:2. Nemačka je povela u 15. minutu golom Leroja Sanea, a prednost je udvostručio Serž Gnabri u 34.

Posle toga Holandija je izjednačila golovima Matejsa De Ligta u 48. i Memfisa Depaja u 63. minutu. Pobedu Nemačkoj doneo je Niko Šulc u 90. minutu.

U Grupi I, Belgija je u Nikoziji pobedila Kipar golovima Edena Azara u 10. i Mišija Batšuaija u 18. minutu.

U Grupi G, Poljska je pobedila Letoniju sa 2:0 i ostvarila drugu pobedu, dok su u drugoj utakmici u toj grupi Slovenija i Severna Makedonija odigrale nerešeno 1:1.

Poljska je prva sa svih šest bodova, po četiri su sakupili Izrael i Severna Makedonija, Slovenija ima dva, a Austrija i Letonija su bez bodova u Grupi G.

Dugo će se slaviti u Mađarskoj, nekadašnja svetska fudbalska velesila srušila je jednu od najboljih ekipa u ovom trenutku, zvaničnog vicešampiona sveta, Hrvatsku.

Kockasti su došli u vođstvo uz mnogo sreće, sticajem čudnih okolnosti Rebić nije bio u ofsajdu u 13. minutu.

Ali, Mađari se nisu predavali, a do izjednačenja su došli u 34. minutu, kad je Salai iz teške pozicije savladao očajnog golmana Hrvata Kalinića.

Erupcija oduševljenja usledila je u 75. minutu, kad je Patkai postigao prvenac u dresu Mađarske, za veliki trijumf.

Marko Arnautović nije mogao sam u Izraelu. Srbin u dresu Austrije postigao je dva pogotka, ali je sve to bilo u senci Zahavija, koji je het-trikom, uz jedan gol Dabura, doneo pobedu svom timu.

Škotska je rutinski odradila posao u San Marinu, protiv kojeg je i treći put uzastopno na gostovanju slavila sa 2:0.

Velšanima je bio dovoljan jedan gol za pobedu nad Slovačkom. Danijel Džejms je oteo loptu neopreznnom Pekariku na 18 metara od gola i ne časeći časa opalio sa sredine matiravši Dubravku u petom minutu.

Posle poraza od Belgije u gostima, Rusija je ponovo igrala na strani, samo je sada Kazahstan bio znatno lakši zalogaj, naročito posle dva gola Čeriševa u prvom delu.

Na kraju su do 4:0 terale Baćuške, pogodio je i Džuba, a jednom su loptu u svoj gol poslali i Kazahstanci.