Немачка до победе у Холандији у 90. минуту, Мађари срушили Хрвате (ВИДЕО)

0

Вицешампион света је после бледе партије и побесде против Азербејџана поклекао на гостовању Мађарској, после преокрета

Фудбалери Северне Ирске победили су у Белфасту Белорусију са 2:1, у утакмици другог кола Групе Ц у квалификацијама за Европско првенство 2020. године.

Домаћи тим повео је у 30. минту голом Џонија Еванса, а изједначио је Игор Стасевич у 33. минуту. Другу победу у квалификацијама Северној Ирској донео је Џош Маџенис голом у 87. минуту.

У другој утакмици у тој групи, Немачка је као гост у Амстердаму победила Холандију са 3:2. Немачка је повела у 15. минуту голом Лероја Санеа, а предност је удвостручио Серж Гнабри у 34.

После тога Холандија је изједначила головима Матејса Де Лигта у 48. и Мемфиса Депаја у 63. минуту. Победу Немачкој донео је Нико Шулц у 90. минуту.

У Групи И, Белгија је у Никозији победила Кипар головима Едена Азара у 10. и Мишија Батшуаија у 18. минуту.

У Групи Г, Пољска је победила Летонију са 2:0 и остварила другу победу, док су у другој утакмици у тој групи Словенија и Северна Македонија одиграле нерешено 1:1.

Пољска је прва са свих шест бодова, по четири су сакупили Израел и Северна Македонија, Словенија има два, а Аустрија и Летонија су без бодова у Групи Г.

Дуго ће се славити у Мађарској, некадашња светска фудбалска велесила срушила је једну од најбољих екипа у овом тренутку, званичног вицешампиона света, Хрватску.

Коцкасти су дошли у вођство уз много среће, стицајем чудних околности Ребић није био у офсајду у 13. минуту.

Али, Мађари се нису предавали, а до изједначења су дошли у 34. минуту, кад је Салаи из тешке позиције савладао очајног голмана Хрвата Калинића.

Ерупција одушевљења уследила је у 75. минуту, кад је Паткаи постигао првенац у дресу Мађарске, за велики тријумф.

Марко Арнаутовић није могао сам у Израелу. Србин у дресу Аустрије постигао је два поготка, али је све то било у сенци Захавија, који је хет-триком, уз један гол Дабура, донео победу свом тиму.

Шкотска је рутински одрадила посао у Сан Марину, против којег је и трећи пут узастопно на гостовању славила са 2:0.

Велшанима је био довољан један гол за победу над Словачком. Данијел Џејмс је отео лопту неопрезнном Пекарику на 18 метара од гола и не часећи часа опалио са средине матиравши Дубравку у петом минуту.

После пораза од Белгије у гостима, Русија је поново играла на страни, само је сада Казахстан био знатно лакши залогај, нарочито после два гола Черишева у првом делу.

На крају су до 4:0 терале Баћушке, погодио је и Џуба, а једном су лопту у свој гол послали и Казахстанци.