Ronaldo het-trikom odveo Portugaliju u finale Lige nacija (VIDEO)

3

U drugom polufinalu u četvrtak od 20.45 igraju Holandija i Engleska u Gimaraešu

Portugalija i Švajcarska su u Portu igrali meč polufinala Lige nacija. Pred 42.415 navijača čovek odluke je bio Kristijano Ronaldo. Postigao je het-trik za aktuelnog vladara Evrope - 3:1.

Napadač Juventusa je u 25. minutu Portugaliji doneo prednost sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Nakon toga je bilo prilika, ali ne i golova sve do 57. minuta kada je Rodriges izjednačio sa bele tačke. Pre tog penala na terenu je viđena i po malo bizarna situacija.

Fudbaleri Švajcarske tražili su penal odmah nakon starta Nelsona Semeda u kaznenom prostoru, ali ga sudija Feliks Brih nije dosudio. Krenuo je kontranapad Portugala, Fabijan Šer je oborio protivničkog igrača i Brih je u toj situaciji odmah pokazao na belu tačku.

Međutim, dobio je signal iz VAR sobe da ipak pogleda prethodnu situaciju i nakon pregledanog snimka dosudio je penal za Švajcarce i poništio jedanaesterac na drugoj strani.

Rasplet su donela poslednja tri minuta. Prvo je na asistenciju Bruna Silve posle utrčavanja u kazneni prizemnim udarcem uz stativu u 88. minutu Ronaldo doneo prednost, a pobedu je zapečatio u poslednje minutu posle kontre, ušao je iskosa sa leve strane u kazneni u poslao loptu dijagonalom u dalji ugao za konačnih 3:1

U drugom polufinalu u četvrtak od 20.45 igraju Holandija i Engleska u Gimaraešu.

Portugalija čeka ko će joj na megdan u finalu u premijernom izdanju Lige nacija, dok Švajcarska čeka rivala u borbi za treće mesto.