Minimalac Ukrajine, tzv. Kosovo do pobede u 93. minutu, autogol Kopitovića u potopu Crne Gore (VIDEO)

2

"Petarda" Slovenije u Letoniji, pet golova Austrije u Skoplju, dva Arnautovića

Posle "čerupanja Orlova (5:0)" Ukrajina je samo sa 1:0 golom Jeremčuka u 6. minutu savladala Luksemburg i ubedljivo zasela na čelo B grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Fudbalska reprezentacija tzv. Kosova pobedila je u Sofiji Bugarsku sa 3:2 i ostvarila prvu pobedu u Grupi A u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Reprezentacija Kosova povela je u 14. minutu golom Milota Rašice, a izjednačio je Ivelin Popov u 43. minutu. Domaći su poveli u 55. minutu golom Kristijana Dimitrova, a izjednačio je Vedat Murići u 64. minutu. Pobedu Kosovu doneo je Elbasan Rašani u trećem minutu nadoknade vremena.

Selekcija Kosova neporažena je u 11 međunarodnih utakmica.

U Grupi A Češka je na svom terenu pobedila Crnu Goru sa 3:0 i ima šest bodova iz tri utakmice. Engleska je prva sa šest bodova iz dve utakmice.

U Grupi F Španija je zadržala maksimalan učinak od četiri pobede, pošto je u Madridu pobedila Švedsku sa 3:0. Golove su postigli Serhio Ramos iz penala u 64. minutu, Alvaro Morata iz penala u 84. minutu i Mikel Ojarzabal u 87.

Norveška je pobedila kao gost Farska Ostrva sa 2:0 i zauzima četvrto mesto.

Reprezentacija Irske je u Grupi D pobedila na svom terenu Gibraltar autogolom Džozefa Čipolina u 29. minutu i pogotkom Robija Brejdija u trećem minutu nadoknade vremena.

Danska zauzima drugo mesto sa pet bodova iz tri meča, posle pobede na domaćem terenu protiv Gruzije od 5:1.

U Grupi G Poljska je zadržala maksimalan učinak pobedom od 4:0 protiv Izraela u Varšavi. Golove su postigli Kšištof Pjontek u 35. minutu, Robert Levandovski iz penala u 56, Kamil Grosicki u 59. i Damjan Kadžior u 84. minutu.

Poljska ima svih 12 bodova, a Izrael zauzima drugo mesto sa sedam. Austrija je treća sa šest bodova, pobedom protiv Severne Makedonije od 4:1. Slovenija je pobedila Letoniju sa 5:0 i četvrta je na tabeli sa pet bodova.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020. godine:

A grupa:

Češka – Crna Gora 3:0 (Jankto 18, Kopitović 49. autogol, Šik 82. jedanaesterac)

Bugarska – tzv. Kosovo 2:3 (Popov 43, Dimitrov 55 - Rašica 14, Murići 64, Rašani 90+3)

Slobodna: Engleska

B grupa:

Ukrajina – Luksemburg 1:0 (Jaremčuk 6)

Srbija – Litvanija 4:1 (Mitrović 20, 34, Jović 35, LJajić 90+2 - Novikovas 71. jedanaesterac)

Slobodna: Portugalija

C grupa:

Nemačka – Estonija utorak u 20.45

Belorusija – Severna Irska utorak u 20.45

Slobodna: Holandija

D grupa:

Republika Irska – Gibraltar 2:0 (Ćipolina 29. autogol, Brejdi 90+3)

Danska –  Gruzija 5:1 (Dolberg 13, 63, Eriksen 30. jedanaesterac, Polsen 73, Brajtvajt 90+3- Lobjanidze 25)

Slobodna: Švajcarska

E grupa:

Mađarska – Vels utorak u 20.45

Azerbejdžan – Slovačka utorak u 18

Slobodna: Hrvatska

F grupa:

Španija – Švedska 3:0 (Ramos 64. jedanaesterac, Morata 85. jedanaesterac, Ojarzabal 87)

Farska Ostrva – Norveška 0:2 (Jonsen 49, 84)

Malta – Rumunija 0:4 (Puškaš 7, 29, Čipčiu 34, Man 90+1)

G grupa:

Letonija – Slovenija 0:5 (Crnigoj 24, 27, Iličić 29. jedanaesterac, 44, Zajc 47)

Severna Makedonija – Austrija 1:4 (Hintereger 18. autogol - Lazaro 39, Arnautović 62. jedanaesterac, 82, Bejtulai 86. autogol)

Poljska – Izrael 4:0 (Pjontek 35, Levandovski 56. jedanaesterac, Grosicki 59, Kadžior 84)