Почетна / Фудбал / Репрезентација

Минималац Украјине, тзв. Косово до победе у 93. минуту, аутогол Копитовића у потопу Црне Горе (ВИДЕО)

"Петарда" Словеније у Летонији, пет голова Аустрије у Скопљу, два Арнаутовића

После "черупања Орлова (5:0)" Украјина је само са 1:0 голом Јеремчука у 6. минуту савладала Луксембург и убедљиво засела на чело Б групе квалификација за Европско првенство 2020. године.

Фудбалска репрезентација тзв. Косова победила је у Софији Бугарску са 3:2 и остварила прву победу у Групи А у квалификацијама за Европско првенство 2020. године.

Репрезентација Косова повела је у 14. минуту голом Милота Рашице, а изједначио је Ивелин Попов у 43. минуту. Домаћи су повели у 55. минуту голом Кристијана Димитрова, а изједначио је Ведат Мурићи у 64. минуту. Победу Косову донео је Елбасан Рашани у трећем минуту надокнаде времена.

Селекција Косова непоражена је у 11 међународних утакмица.

У Групи А Чешка је на свом терену победила Црну Гору са 3:0 и има шест бодова из три утакмице. Енглеска је прва са шест бодова из две утакмице.

У Групи Ф Шпанија је задржала максималан учинак од четири победе, пошто је у Мадриду победила Шведску са 3:0. Голове су постигли Серхио Рамос из пенала у 64. минуту, Алваро Мората из пенала у 84. минуту и Микел Ојарзабал у 87.

Норвешка је победила као гост Фарска Острва са 2:0 и заузима четврто место.

Репрезентација Ирске је у Групи Д победила на свом терену Гибралтар аутоголом Џозефа Чиполина у 29. минуту и поготком Робија Брејдија у трећем минуту надокнаде времена.

Данска заузима друго место са пет бодова из три меча, после победе на домаћем терену против Грузије од 5:1.

У Групи Г Пољска је задржала максималан учинак победом од 4:0 против Израела у Варшави. Голове су постигли Кшиштоф Пјонтек у 35. минуту, Роберт Левандовски из пенала у 56, Камил Гросицки у 59. и Дамјан Каџиор у 84. минуту.

Пољска има свих 12 бодова, а Израел заузима друго место са седам. Аустрија је трећа са шест бодова, победом против Северне Македоније од 4:1. Словенија је победила Летонију са 5:0 и четврта је на табели са пет бодова.

Квалификације за Европско првенство 2020. године:

А група:

Чешка – Црна Гора 3:0 (Јанкто 18, Копитовић 49. аутогол, Шик 82. једанаестерац)

Бугарска – тзв. Косово 2:3 (Попов 43, Димитров 55 - Рашица 14, Мурићи 64, Рашани 90+3)

Слободна: Енглеска

Б група:

Украјина – Луксембург 1:0 (Јаремчук 6)

Србија – Литванија 4:1 (Митровић 20, 34, Јовић 35, Љајић 90+2 - Новиковас 71. једанаестерац)

Слободна: Португалија

Ц група:

Немачка – Естонија уторак у 20.45

Белорусија – Северна Ирска уторак у 20.45

Слободна: Холандија

Д група:

Република Ирска – Гибралтар 2:0 (Ћиполина 29. аутогол, Брејди 90+3)

Данска –  Грузија 5:1 (Долберг 13, 63, Ериксен 30. једанаестерац, Полсен 73, Брајтвајт 90+3- Лобјанидзе 25)

Слободна: Швајцарска

Е група:

Мађарска – Велс уторак у 20.45

Азербејџан – Словачка уторак у 18

Слободна: Хрватска

Ф група:

Шпанија – Шведска 3:0 (Рамос 64. једанаестерац, Мората 85. једанаестерац, Ојарзабал 87)

Фарска Острва – Норвешка 0:2 (Јонсен 49, 84)

Малта – Румунија 0:4 (Пушкаш 7, 29, Чипчиу 34, Ман 90+1)

Г група:

Летонија – Словенија 0:5 (Црнигој 24, 27, Иличић 29. једанаестерац, 44, Зајц 47)

Северна Македонија – Аустрија 1:4 (Хинтерегер 18. аутогол - Лазаро 39, Арнаутовић 62. једанаестерац, 82, Бејтулаи 86. аутогол)

Пољска – Израел 4:0 (Пјонтек 35, Левандовски 56. једанаестерац, Гросицки 59, Каџиор 84)