Mitrović, Jović i LJajić potpisali pobedu Orlova protiv Litvanije

10

Srbija se vratila u formaciju 4-4-2 i lako došla do pobede protiv fenjeraša u grupi

Srbija – Litvanija 4:1 (3:0)
Beograd - Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: bez prisustva navijača zbog kazne. Sudija: Adrien Žakote (Švajcarska). Pomoćnici: Vital Žobin i Rafael Zeder (Švajcarska). Žuti kartoni: Mitrović (Srbija), Laukžemis, Šimkus, Čevdukas (Litvanija). Strelci: 1:0 Aleksandar Mitrović u 20, 2:0 Aleksandar Mitrović u 34, 3:0 Luka Jović u 35, 3:1 Arvidas Novikovas (jedanaesterac) u 71, 4:1 Adem LJajić u 92. minutu.
SRBIJA: Dmitrović, Rukavina, Spajić, Milenković, Kolarov, Maksimović, Lukić, Kostić (od 71. Živković), Tadić (od 81. LJajić), Jović (od 88. Katai), Mitrović. Selektor: Mladen Krstajić.
LITVANIJA: Bartkus, Klimavičius, Palonis, Jankauskas (od 46. Čevdukas), Baravikas, Šimkus, Slivka, Andriuškevičius, Laukžemis (od 77. Valskis), Novikovas, Černih (od 69. Petravičijus). Selektor: Valdas Urbonas.

Selektor Orlova Mladen Krstajić posle debakla u LJvovu (0:5) vratio je formaciju na staro, na 4-4-2. Strateg Litvanaca Urbonas odlučio se za taktiku 3-4-3.

U drugom minutu, posle kratkog dodavanja Tadića iz slobodnog udarca, probao je kapiten Kolarov, dobro je šutirao, ali je sa dvadesetak metara pogodio spoljni deo mreže.

Do 13. minuta igra bez igre, a onda zicer za Orlove. Sredina gostujuće odbrane ostala je prazna, Kostić je samo pustio loptu kroz nju usamljenom Joviću, tandem Ajntrahta mogao je da donese prednost, ali je novi napadač Real Madrida, kada je izašao sam pred golmana Bartkusa šutirao u njega.

Slična situacija u 20. minutu, Lukić je gurnuo loptu kroz sredinu, defanzivac Litvanije je očajno izbio, pravo u for Mitroviću, a on je, kada se našao oči u oči sa golmanom Bartkusom, plasirao pored njega sa 19 metara - 1:0.

Mitrović je prednost mogao da duplira u 24. minutu, Jović mu je glavom na ivici kaznenog spustio loptu, Aleksandar je levicom uhvatio volej, ali je njegov udarac izblokirao Klimavičius.

Novi zicer u režiji tandem Ajntrahta u 27. minutu, ponovo je Kostić asistirao, sa leve strane po zemlji, natrčao je na devet metara Jović, zahvatio loptu, malo je više podigao i sa sredine pogodio prečku.

Do gola je u 30. minutu mogao i Kostić, ali mu je na nekoliko metara od gol linije u šut ušao Bartkus.

U 34. minutu po desnoj strani su dupli pas odigrali Tadić i Jović, vezista Ajaksa je izbio sam pred golmana Litvanije, ali je rešio da uposli Mitrovića koji je ostao pred praznom mrežom - 2:0.

Nije se slavlje Orlova ni stišalo, a Luka Jović je došao do lopte iskosa s desne strane na ivici kaznenog i visokom dijagonalom je "pocepao" mrežu - 3:0.

Mogao je Jović i u 44. minutu ponovo da zatrese mrežu, dobro je šutirao po zemlji sa desetak metara iskosa s desne strane, ali je golman Litvanije u padu odbranio srećno nogom.

U nastavku meča Orlovi su i dalje kontrolisali igru, ali u početku izrazitih prilika nije bilo. Šimkus je zbog faula i gaženja Kostića "požuteo".

U 70. minutu posle prvog kornera penal za goste. Posle ubačaja usledio je udarac, na šest metara lopta je letela ka Mitrovićevoj glavi, on je zaštitio rukama, a sudija mu je dao žuti karton i penal gostima. Siguran sa kreča bio je Novikovas - 3:1.

U istom minutu Kostića je zamenio Živković.

Usledile su još dve poluprilike za Litvaniju, ali nisu gosti ni sreće imali.

U 80. minutu Jović je drugi put pogodio prečku. Ubacio je sa leve strane Kolarov, loptu je neko zakačio, pa je ona u koleno pogodila Jovića i odbila se visoko, ka okviru gola.

Adem LJajić i Aleksandar Katai ušli su u poslednjih desetak minuta i upravo su oni protagonisti gola u 92. minutu. Katai je ubacio u kazneni loptu po zemlji, od dva igrača Orlova prihvatio je LJajić i sa sredine poslao u mrežu sa 14 metara - 4:1

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020. godine:

A grupa:

Češka – Crna Gora 3:0 (Jankto 18, Kopitović 49. autogol, Šik 82. jedanaesterac)

Bugarska – tzv. Kosovo 2:3 (Popov 43, Dimitrov 55 - Rašica 14, Murići 64, Rašani 90+3)

Slobodna: Engleska

B grupa:

Ukrajina – Luksemburg 1:0 (Jaremčuk 6)

Srbija – Litvanija 4:1 (Mitrović 20, 34, Jović 35, LJajić 90+2 - Novikovas 71. jedanaesterac)

Slobodna: Portugalija

C grupa:

Nemačka – Estonija utorak u 20.45

Belorusija – Severna Irska utorak u 20.45

Slobodna: Holandija

D grupa:

Republika Irska – Gibraltar 2:0 (Ćipolina 29. autogol, Brejdi 90+3)

Danska –  Gruzija 5:1 (Dolberg 13, 63, Eriksen 30. jedanaesterac, Polsen 73, Brajtvajt 90+3- Lobjanidze 25)

Slobodna: Švajcarska

E grupa:

Mađarska – Vels utorak u 20.45

Azerbejdžan – Slovačka utorak u 18

Slobodna: Hrvatska

F grupa:

Španija – Švedska 3:0 (Ramos 64. jedanaesterac, Morata 85. jedanaesterac, Ojarzabal 87)

Farska Ostrva – Norveška 0:2 (Jonsen 49, 84)

Malta – Rumunija 0:4 (Puškaš 7, 29, Čipčiu 34, Man 90+1)

G grupa:

Letonija – Slovenija 0:5 (Crnigoj 24, 27, Iličić 29. jedanaesterac, 44, Zajc 47)

Severna Makedonija – Austrija 1:4 (Hintereger 18. autogol - Lazaro 39, Arnautović 62. jedanaesterac, 82, Bejtulai 86. autogol)

Poljska – Izrael 4:0 (Pjontek 35, Levandovski 56. jedanaesterac, Grosicki 59, Kadžior 84)