BiH poklekla posle preokreta u Torinu, osmica Nemaca (VIDEO)

2

Minimalci Rusije protiv Kipra i Mađarske protiv Velsa, Island bolji od Turske

Fudbaleri Slovačke pobedili su u gostima selekciju Azerbejdžana sa 5:1, u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

Golove za pobednički tim postigli su Stanislav Lobotka u osmom, Juraj Kucka u 27, Marek Hamšik u 30. i 57. minutu i David Gancko 85. minutu.

Strelac jedinog pogotka za Arezbejdžan bio je Ramil Šejdajev u 29. minutu.

Fudbaleri Kazahstana su na svom terenu slavili posle 4:0 protiv San Marina.

Fudbaleri Italije pobedili su večeras na svom terenu selekciju Bosne i Hercegovine sa 2:1, u utakmici četvrtog kola Grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Bosna je povela pogotkom Edina Džeka u 32. minutu, ali je Italija preokrenula rezultat u drugom poluveremenu golovima Lorenca Insinjea u 49. i Marka Veratija u 86. minutu.

U istoj grupi, fudbaleri Jermenije pobedili su Grčku u gostima sa 3:2, dok je Finska, takođe u gostima, slavila protiv Lihtenštajna sa 2:0

Fudbaleri Nemačke su na svom terenu slavili ubedljivo protiv Estonije sa 8:0 u četvrtom kolu Grupe C.

"Goleadu" je započeo Marko Rojs u desetom minutu, Serž Gnabri je u 17. povisio na 2:0, a samo tri minuta kasnije u strelce se upisao i Leon Gorecka. Tu nije bio kraj pošto je Ilkaj Gundogan u 26. minutu pogodio mrežu Estonije sa bele tačke, da bi u 37. minutu svoj drugi gol na meču postigao Rojs.

U drugom poluvremenu, u 62. minutu, u strelce se ponovo upisao Gnabri, potom i Timo Verner u 79, da bi konačan rezultat postavio Leroj Sane u 88. minutu.

Fudbaleri Severne Irske su u istoj grupi pobedili Belorusiju u gostima sa 1:0.

Fudbaleri Belgije pobedili su na svom terenu Škotsku sa 3:0 u Grupi I. Dva gola postigao je Romelu Lukaku, u 45. i 57. minutu, a u strelce se upisao i Kevin de Brujne u 92.

U istoj grupi pobedu je upisala i Rusija koja je sa 1:0 bila bolja od Kipra. Jedini gol postigao je Aleksej Ionov u 38. minutu.

Fudbaleri Francuske su, posle poraza od Turske, upisali pobedu na gostovanju Andori u četvrtom kolu Grupe H. Svetski šampioni su pobedili sa 4:0, a golove su postigli Kilijan Mbape u 11, Visam Ben Jeder u 30, Florijan Toven u 45. i Kurt Zuma 60. minutu.

Reprezentacija Islanda pobedila je Tursku na svom terenu sa 2:1, dok je Albanija bila bolja od Moldavije sa 2:0.

Fudbaleri Mađarske upisali su i treću pobedu u Grupi E pošto su slavili protiv Velsa sa 1:0 golom Patkaija deset minuta pre kraja.

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020. godine:

A grupa:

Češka – Crna Gora 3:0 (Jankto 18, Kopitović 49. autogol, Šik 82. jedanaesterac)

Bugarska – tzv. Kosovo 2:3 (Popov 43, Dimitrov 55 - Rašica 14, Murići 64, Rašani 90+3)

Slobodna: Engleska

B grupa:

Ukrajina – Luksemburg 1:0 (Jaremčuk 6)

Srbija – Litvanija 4:1 (Mitrović 20, 34, Jović 35, LJajić 90+2 - Novikovas 71. jedanaesterac)

Slobodna: Portugalija

C grupa:

Nemačka – Estonija 8:0 (Rojs 10, 37, Gnabri 17, 62, Gorecka 20, Gundogan 26. jedanaesterac, Verner 79, Sane 88)

Belorusija – Severna Irska 0:1 (Mekner 86)

Slobodna: Holandija

D grupa:

Republika Irska – Gibraltar 2:0 (Ćipolina 29. autogol, Brejdi 90+3)

Danska –  Gruzija 5:1 (Dolberg 13, 63, Eriksen 30. jedanaesterac, Polsen 73, Brajtvajt 90+3- Lobjanidze 25)

Slobodna: Švajcarska

E grupa:

Mađarska – Vels 1:0 (Patkai 80)

Azerbejdžan – Slovačka 1:5 (Šejdaev 29 - Lobotka 8, Kucka 27, Hamšik 30, 57, Hancko 85)

Slobodna: Hrvatska

F grupa:

Španija – Švedska 3:0 (Ramos 64. jedanaesterac, Morata 85. jedanaesterac, Ojarzabal 87)

Farska Ostrva – Norveška 0:2 (Jonsen 49, 84)

Malta – Rumunija 0:4 (Puškaš 7, 29, Čipčiu 34, Man 90+1)

G grupa:

Letonija – Slovenija 0:5 (Crnigoj 24, 27, Iličić 29. jedanaesterac, 44, Zajc 47)

Severna Makedonija – Austrija 1:4 (Hintereger 18. autogol - Lazaro 39, Arnautović 62. jedanaesterac, 82, Bejtulai 86. autogol)

Poljska – Izrael 4:0 (Pjontek 35, Levandovski 56. jedanaesterac, Grosicki 59, Kadžior 84)

H grupa:

Island – Turska 2:1 (Sigurdson 21, 32 - Tokoz 40)

Albanija – Moldavija 2:0 (Cikaleši 66, Ramadani 90+3)

Andora – Francuska 0:4 (Mbape 11, Ben Jeder 30, Tovan 45+1, Zuma 60)

I grupa:

Kazahstan – San Marino 4:0 (Kuat 45+1, Fedin 62, Sujumbajev 65, Islamkan 79)

Rusija – Kipar 1:0 (Jonov 38)

Belgija – Škotska 3:0 (Lukaku 45+1, 57, De Bruine 90+2)

J grupa:

Lihtenštajn – Finska 0:2 (Puki 37, Kalman 57)

Italija – BiH 2:1 (Insinje 49, Verati 86 - Džeko 32)

Grčka – Jermenija 2:3 (Zeka 54, Fortunis 87 - Karapetian 8, Gazarjan 33, Bersenjan 74)