БиХ поклекла после преокрета у Торину, осмица Немаца (ВИДЕО)

2

Минималци Русије против Кипра и Мађарске против Велса, Исланд бољи од Турске

Фудбалери Словачке победили су у гостима селекцију Азербејџана са 5:1, у мечу квалификација за Европско првенство 2020.

Голове за победнички тим постигли су Станислав Лоботка у осмом, Јурај Куцка у 27, Марек Хамшик у 30. и 57. минуту и Давид Ганцко 85. минуту.

Стрелац јединог поготка за Арезбејџан био је Рамил Шејдајев у 29. минуту.

Фудбалери Казахстана су на свом терену славили после 4:0 против Сан Марина.

Фудбалери Италије победили су вечерас на свом терену селекцију Босне и Херцеговине са 2:1, у утакмици четвртог кола Групе Ј квалификација за Европско првенство.

Босна је повела поготком Едина Џека у 32. минуту, али је Италија преокренула резултат у другом полуверемену головима Лоренца Инсињеа у 49. и Марка Вератија у 86. минуту.

У истој групи, фудбалери Јерменије победили су Грчку у гостима са 3:2, док је Финска, такође у гостима, славила против Лихтенштајна са 2:0

Фудбалери Немачке су на свом терену славили убедљиво против Естоније са 8:0 у четвртом колу Групе Ц.

"Голеаду" је започео Марко Ројс у десетом минуту, Серж Гнабри је у 17. повисио на 2:0, а само три минута касније у стрелце се уписао и Леон Горецка. Ту није био крај пошто је Илкај Гундоган у 26. минуту погодио мрежу Естоније са беле тачке, да би у 37. минуту свој други гол на мечу постигао Ројс.

У другом полувремену, у 62. минуту, у стрелце се поново уписао Гнабри, потом и Тимо Вернер у 79, да би коначан резултат поставио Лерој Сане у 88. минуту.

Фудбалери Северне Ирске су у истој групи победили Белорусију у гостима са 1:0.

Фудбалери Белгије победили су на свом терену Шкотску са 3:0 у Групи И. Два гола постигао је Ромелу Лукаку, у 45. и 57. минуту, а у стрелце се уписао и Кевин де Брујне у 92.

У истој групи победу је уписала и Русија која је са 1:0 била боља од Кипра. Једини гол постигао је Алексеј Ионов у 38. минуту.

Фудбалери Француске су, после пораза од Турске, уписали победу на гостовању Андори у четвртом колу Групе Х. Светски шампиони су победили са 4:0, а голове су постигли Килијан Мбапе у 11, Висам Бен Једер у 30, Флоријан Товен у 45. и Курт Зума 60. минуту.

Репрезентација Исланда победила је Турску на свом терену са 2:1, док је Албанија била боља од Молдавије са 2:0.

Фудбалери Мађарске уписали су и трећу победу у Групи Е пошто су славили против Велса са 1:0 голом Паткаија десет минута пре краја.

Квалификације за Европско првенство 2020. године:

А група:

Чешка – Црна Гора 3:0 (Јанкто 18, Копитовић 49. аутогол, Шик 82. једанаестерац)

Бугарска – тзв. Косово 2:3 (Попов 43, Димитров 55 - Рашица 14, Мурићи 64, Рашани 90+3)

Слободна: Енглеска

Б група:

Украјина – Луксембург 1:0 (Јаремчук 6)

Србија – Литванија 4:1 (Митровић 20, 34, Јовић 35, Љајић 90+2 - Новиковас 71. једанаестерац)

Слободна: Португалија

Ц група:

Немачка – Естонија 8:0 (Ројс 10, 37, Гнабри 17, 62, Горецка 20, Гундоган 26. једанаестерац, Вернер 79, Сане 88)

Белорусија – Северна Ирска 0:1 (Мекнер 86)

Слободна: Холандија

Д група:

Република Ирска – Гибралтар 2:0 (Ћиполина 29. аутогол, Брејди 90+3)

Данска –  Грузија 5:1 (Долберг 13, 63, Ериксен 30. једанаестерац, Полсен 73, Брајтвајт 90+3- Лобјанидзе 25)

Слободна: Швајцарска

Е група:

Мађарска – Велс 1:0 (Паткаи 80)

Азербејџан – Словачка 1:5 (Шејдаев 29 - Лоботка 8, Куцка 27, Хамшик 30, 57, Ханцко 85)

Слободна: Хрватска

Ф група:

Шпанија – Шведска 3:0 (Рамос 64. једанаестерац, Мората 85. једанаестерац, Ојарзабал 87)

Фарска Острва – Норвешка 0:2 (Јонсен 49, 84)

Малта – Румунија 0:4 (Пушкаш 7, 29, Чипчиу 34, Ман 90+1)

Г група:

Летонија – Словенија 0:5 (Црнигој 24, 27, Иличић 29. једанаестерац, 44, Зајц 47)

Северна Македонија – Аустрија 1:4 (Хинтерегер 18. аутогол - Лазаро 39, Арнаутовић 62. једанаестерац, 82, Бејтулаи 86. аутогол)

Пољска – Израел 4:0 (Пјонтек 35, Левандовски 56. једанаестерац, Гросицки 59, Каџиор 84)

Х група:

Исланд – Турска 2:1 (Сигурдсон 21, 32 - Токоз 40)

Албанија – Молдавија 2:0 (Цикалеши 66, Рамадани 90+3)

Андора – Француска 0:4 (Мбапе 11, Бен Једер 30, Тован 45+1, Зума 60)

И група:

Казахстан – Сан Марино 4:0 (Куат 45+1, Федин 62, Сујумбајев 65, Исламкан 79)

Русија – Кипар 1:0 (Јонов 38)

Белгија – Шкотска 3:0 (Лукаку 45+1, 57, Де Бруине 90+2)

Ј група:

Лихтенштајн – Финска 0:2 (Пуки 37, Калман 57)

Италија – БиХ 2:1 (Инсиње 49, Верати 86 - Џеко 32)

Грчка – Јерменија 2:3 (Зека 54, Фортунис 87 - Карапетиан 8, Газарјан 33, Берсењан 74)

Kоментари (2)

filipkacl

Primetite koliko malo igraca iz nase lige igra u drugim reprezentacijama. U evropskim na prste da ih nabrojis. Sem Crne Gore jedino je Zakaric (Partizan) u BiH bio na klupi! Od igraca koji su ranije igrali kod nas, u BiH imamo Nastica (ex-Vosa) usao sa klupe, Memisevica (ex-Teleoptik i Bezanija) na klupi, u Kazakistanu Turisbek (ex-Radnicki Nis) i Fedin (ex-Spartak) su igrali, a u Madjarskoj Holender (ex omladinac R. Kragujevca) je igrao, i to je sve. Zastupljenost nase lige u stranim reprezentacijama je na nivou najslabijih celog kontinenta i nesto sto niko od nasih ljudi u savezu i inace u fudbalu uopste se ne obazire niti zeli da popravi. Broj igraca iz jedne lige u reprezentacijama direktno ukazuje na kvalitet i prestiz te lige, dize interesovanje u tu ligu i magnet je za sponzore. FSS bi mogao da digne ogranicenje stranaca, ukine porez na transfer i maksimalno olaksa klubovima i ohrabri registraciju igraca sa bilo domacim ili stranim reprezentativnim statusom.Je li bi ste bili za?

Beli

Steta za BiH.Odigrali su odlican mec i nisu zasluzili poraz.Prosinecki odlicno radi.Mec sa Finskom je bio produkt loseg dana.To se dogadja mnogo jacim ekipama nego sto je BiH.Dobro sto su heleni fasovali.Nista jos nije izgubljeno.