Почетна / Фудбал / Репрезентација

Судија после ВАР-а искључио Јовановића који је стрелцу Волфу поломио ногу, Хорват потврдио пораз Орлића

Једине две праве шансе за Србију промашили Радоњић и Јовић који је погодио пречку, Немачка боља од Данске (3:1)

Србија – Аустрија 0:2 (0:1)

Трст - Стадион: Нерео Роко. Гледалаца: 5.000. Судија: Андреас Екберг (Шведска). Помоћници: Мехмет Чулум и Стефан Халберг (Шведска). ВАР судија: Рикардо Де Бургос (Шпанија). Жути картони: Машовић, Гајић, Миленковић, Јовић (Србија), Линхарт, Инголич (Аустрија). Црвени картон: Вукашин Јовановић (Србија) у 75. минуту. Стрелци: 0:1 Ханес Волф у 37, 0:2 у Саша Хорват 78. минуту.

СРБИЈА: Радуновић, Гајић, Миленковић, Јовановић, Богосавац, Лукић, Е. Машовић (од 58. Рачић), Пантић (од 58. Ранђеловић), Живковић, Јовић, Радоњић. Селектор: Горан Ђоровић.

АУСТРИЈА: А. Шлагер, Инголич, Дансо, Пош, Улман, Љубић, Линхарт (од 77. Калајџић), К. Шлагер, Волф (од 77. Љубичић), Хорват, Хонсак (од 84. Балић). Селектор: Вернер Грегорич.

На једној страни Бабић, Јовић, Пантић, Гајић, Лукић... на другој Саша Калајџић, Дејан Љубичић, Петар Глухаковић, Адриан Грбић, Хусеин Балић, Емир Карић, Марко Квасина, Саша Хорват, Иван Љубић, Дарио Марешић... делује чудно, али у питању је био дуел Србија - Аустрија, да све буде "зачињено" играло се у Трсту.

Прву велику прилику имала је Аустрија у 29. минуту када је на пола терена до лопте дошао Хорват, "отресао" је Андрију Живковића, повукао лопту, када је дошао до казненог Орлића на средини је упослио усамљеног Ксавера Шлагера, он је повукао лопту метар унутар казненог, гађао, али је голман Радуновић одлично интервенисао и спречио ривала да поведе.

Орлићи нису успевали да честито припрете, недостајао је завршни пас у контрама или приликом убацивања са стране.

Осветило се то Ђоровићевим пуленима, у 37. минуту Аустријанци су ушли у казнени Србије, први покушај је изблокиран, али је лопта дошла лево до усамљеног Хорвата, он се намештао, циљао, када му је Радуновић кренуо у сусрет шутирао је и погодио стативу, али је на одбитак натрчао Волф и лопту са метра сместио у празну мрежу - 0:1.

Гол је првобитно био поништен због офсајда, али је ВАР "рекао" да о њему нема ни говора.

У 50. минуту Орлићи су могли до изједначења, Радоњић је центрирао спољном, Јовић је пробао главом, али је затресао пречку.

Хонсак је у 55. минуту могао да дуплира предност, поново се одбрана Србије збунила, Хонсак је зашао с леве стране, остао сам на десетак метара, шутирао, али је гађао право у Радуновића, који је зауставио лопту.

Немачка победила Данску пред дуел са Србијом

Млада фудбалска репрезентација Немачке победила је вечерас Данску са 3:1, у првом колу Групе Б Европског првенства за младе.

Два гола за Немачку дао је Марко Рихтер, један Ђанлука Валдшмит, док је погодак за Данску постигао Роберт Сков из пенала.

Немачка ће у наредном колу играти против Србије, у четвртак од 21.00.

Срђан Јовановић суди на Европском првенству за младе

Српски арбитар Срђан Јовановић судиће у првом колу Европског првенства за младе у Италији.

Јовановић ће бити главни судија утакмице у Чезени у уторак између Енглеске и Француске.

Помоћници ће му бити Урош Стојковић и Милан Михајловић.

Четврти арбитар биће Иштван Ковач из Румуније, а у ВАР соби Марко Гвида и Михаел Фабри из Италије.

Селектор Ђоровић је у 58. минуту обавио двоструку измену, уместо Машовића и Пантића у игру су ушли Ранђеловић и Рачић.

У 63. минуту Аустријанци су могли да реше питање победника, контра два на нула, Шлагер је ишао по страни, имао саиграча у средини, чекало се само да му проследи лопту за сигуран гол, али је голман Радуновић истрчао, бацио му се у ноге и зауставио додавање, спречивши лагану егзекуцију.

Србија је још једну добру прилику имала у 71. минуту, са леве стране центрирао је Живковић, лопта је прошла кроз петерац на другу стативу где је био Радоњић, поставио је ногу, али је послао лопту високо изнад небрањеног гола.

Два минута касније Волф је окренуо Јовановића, кренуо према голману Радуновићу искоса са леве стране, с леђа га је непосредно поред судије Екберга оборио штопер Орлића, судија се није огласио.

Убрзо је приликом опасног напада Радоњића зауставио игру, добио је дојаву ВАР-а, на снимку се видело да је био фаул и да је Јовановић ривалу поломио ногу. Судија из Шведске је после два, три минута искључио Вукашина.

У 78. минуту све је било готово. Хорват је са двадесетак метара са леве стране извео слободан ударац, у срцу казненог се са ривалом рвао Миленковић, поред њих двојице је прошла лопта и изненадила Радуновића, по средини гола је ушла у мрежу - 0:2.

Семафор Европског првенства (У21) у Италији:

А група:

1. коло: Италија - Шпанија 3:1

1. коло: Пољска - Белгија 3:2

Б група:

1. коло: Србија - Аустрија 0:2 (Волф 37, Хорват 78)

1. коло: Данска - Немачка 1:3 (Сков 73. једанаестерац - Рихтер 28, 52, Валдшмит 65)

1. коло: Румунија - Хрватска 18. јун

Напомена: У полуфинале ће се пласирати победници група и најбоља другопласирана екипа.