Rumunija "razmontirala" Hrvatsku na EP, Francuzi promašili dva penala, ali su slavili autogolom Van-Bisake u 95. minutu (VIDEO)

0

Konačan rezultat 4:1 na meču Rumunija - Hrvatska postavio je Adrijan Petre u trećem minutu nadoknade vremena, ali tek posle potvrde VAR-a

Mlada fudbalska reprezentacija Rumunije pobedila je Hrvatsku sa 4:1, u utakmici prvog kola Grupe C na Evropskom prvenstvu u Italiji i San Marinu.

Rumunija je povela u 11. minutu golom Georgija Puškaša iz penala, a prednost je udvostručio Janis Hadži, tri minuta kasnije. Gol za Hrvatsku postigao je Nikola Vlašić u 18. minutu, a dva gola prednosti Rumuniji vratio je Tudor Baluta u 66. minutu.

Konačan rezultat postavio je Adrijan Petre u trećem minutu nadoknade vremena, ali tek posle potvrde VAR-a.

U drugoj utakmici u Grupi C neopisiva drama, Engleska je povela golom Fodena u 54. minutu, a u 62. je Čouduri isključen, pa je Gordi albion imao igrača manje.

Dembele i Oar su promašili dva penala za Francusku, ali su Galski petlovi uz mnogo sreće slavili, Ikone je izjednačio u 89. minutu, a Van-Bisaka je u 95. minutu postigao autogol kada je krenuo da izbije loptu i prevario golmana i Francuska je slavila 2:1.

Semafor Evropskog prvenstva (U21) u Italiji:

A grupa:

1. kolo: Italija - Španija 3:1

1. kolo: Poljska - Belgija 3:2

B grupa:

1. kolo: Srbija - Austrija 0:2 (Volf 37, Horvat 78)

1. kolo: Danska - Nemačka 1:3 (Skov 73. jedanaesterac - Rihter 28, 52, Valdšmit 65)

2. kolo: Danska - Austrija 20. jun u 18.30

2. kolo: Srbija - Nemačka 20. jun u 21

3. kolo: Srbija - Danska 23. jun u 21

3. kolo: Austrija - Nemačka 23. jun u 21