NEZAPAMĆENA GOLEADA U POSLEDNJIH 15 MINUTA - Koman poslao Engleze kući (VIDEO)

3

Komšije na pragu plasmana na Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine

Engleska – Rumunija 2:4 (0:0)

Strelci: 0:1 Puškaš (iz jedanaesterca) u 76, 1:1 Grej u 79, 1:2 Hadži u 85, 2:2 Abraham u 87, 2:3 Koman u 89, 2:4 Koman u 90+3. minutu.

Senzacionalnih 14 minuta susreta Rumunije i Engleske za najbolju dosad predstavu na prvenstvu Starog kontinenta.

Posle opravdano dosuđenog penala u 75. minutu, Rumuni su došli do prednosti. Strelac je bio Puškaš. Ubrzo je usledilo izjednačenje, pogodio je Grej posle asistencije Klarka Saltera.

Novi šok za favorizovane Engleze zbio se šest minuta kasnije, kad je sin slavnog Grergija Hadžija, Janis zatresao mrežu. Nije se dugo čekalo na odgovor ostrvljana, Abraham je uspeo sa sedam metara da pogodi mrežu Radua. Golman Engleske Henderson pobrinuo se da upropasti napore saigrača da dođu do tri boda, očajnom intervencijom posle udarca sa dvadesetak metara Komana, lopta mu je prošla kroz ruke i završila u golu.

Do kraja Koman je još jednom da matirao Henderesona, ovog puta ostavio ga je bez ikakvih šansi, jer udarac iz kolena sa ivice kaznenog prostora ni dvojica golmana ne bi odbranila.

Francuzi su golom Dembelea u 8. minutu pobedili Hrvatsku 1:0.

Semafor Evropskog prvenstva (U21) u Italiji:

A grupa:

1. kolo: Italija - Španija 3:1

1. kolo: Poljska - Belgija 3:2

2. kolo: Španija - Belgija 2:1

2. kolo: Italija - Poljska 0:1

Tabela: Poljska 6, Italija 3, Španija 3, Belgija 0.

B grupa:

1. kolo: Srbija - Austrija 0:2 (Volf 37, Horvat 78)

1. kolo: Danska - Nemačka 1:3 (Skov 73. jedanaesterac - Rihter 28, 52, Valdšmit 65)

2. kolo: Danska - Austrija 3:1 (Mele 33, 77, Skov Olsen 90+3 - Linhart 47)

2. kolo: Srbija - Nemačka 1:6 (Živković 84. jedanaesterac - Rihter 16, Valdšmit 30, 37, 80, Daud 69, Majer 90+2)

3. kolo: Srbija - Danska 23. jun u 21

3. kolo: Austrija - Nemačka 23. jun u 21

Tabela: Nemačka 6, Danska 3, Austrija 3, Srbija 0.