Почетна / Фудбал / Репрезентација

Шпанија боља од Румуније, Финска од Грчке, убедљиви БиХ и Данска (ВИДЕО)

Карапетјан начео Италијане, па им искључењем отворио пут ка победи
Љ

Андреа Белоти је јунак Азура. Италија је после доста муке славила на гостовању против Јерменије, која је пружила јак отпор. Нападач Торина је постигао два гола и још једном је показао да се налази у одличној форми.

Италија је на ово гостовање стигла само са једним циљем, а то је да остваре победу. Кренули су Азури одлично. Имали су Белоти и Кијеза у првих десетак минута две одличне прилике, али нису успели да их искористе. Када се то деси онда стиже казна. Јерменија је игру базирала на чување гола, а покушавали су из контранапада да стигну до гола. Успели су то у 11. минуту. Барсегјан је одлично повукао контру, додао је лопту до Карапетјана који је намучио дефанзивну линију гостију и без великих проблема успео да савлада Донаруму.

Италија је од тог тренутка кренула са жестоким нападима. Имали су две одличне прилике преко Бернандескија, који је шутирао изнад гола, док је Кијеза после одличног додавања Бонућија у ситуацији један на један шутирао поред гола. У 28. минуту Белоти је искористио одличан центаршут Емерсона и на другој стативи поставио ногу и савладао голмана домаћих.

Јерменија је у другом минуту надокнаде првог полувремена остала са играчем мање пошто је због другог жутог картона игру морао да напусти стрелац гола за домаћина Карапетијан.

Италија је и у другом полувремену нападала, док су домаћини шансу чекали из контранапада. Италија је само једном озбиљније припретила, док је Јерменија има две три одличне прилике. Азури су стигли до вођства у 77. минуту пошто се Лоренцо Пелегрини најбоље снашао у шеснаестерцу. Три минута касније Белоти је ставио тачку на и.

Фудбалска репрезентација Шпаније победила је вечерас у Букурешту селекцију Румуније са 2:1, у утакмици квалификација за Европско првенство 2020.

Шпанија је повела у 29. минуту голом Серхија Рамоса са пенала, на 2:0 је повисио Пако Алкасер у 47. минут, а коначан резултат поставио је Флоријан Андоне у 60. минуту. Љоренте је искључен 15-ак минута пред крај.

Фудбалери Шведске су у истој групи славили у гостима против Фарских Острва са 4:0, док је Норвешка на свом терену била боља од Малте са 2:0.

Фудбалери Босне и Херцеговине су на свом терену победили Лихтенштајн са 5:0, али су четири гола дали у последњих десетак минута. Двоструки стрелац био је Амер Гојак, у 11. и 89. минуту, а голове су постигли и Харис Дуљевић у 80, Един Џеко у 85. и Един Вишћа у 87. минуту.

Тему Пуки је голом у 52. минуту са беле тачке донео победу Финској против Грчке, док је Италија раније данас у Јеревану победила Јерменију са 3:1.

Фудбалери Израела и Северне Македоније одиграли су нерешено 1:1 у петом колу Групе Г. У Групи Д, Република Ирска и Швајцарска су одиграле 1:1, док је Данска славила против Гибралтара са убедљивих 6:0.

Д група:

Република Ирска – Швајцарска 1:1 (Мекголдрик 85 - Шар 74)

Гибралтар – Данска 0:6 (Сков 6, Ериксен 34. једанаестерац, 50. једанаестерац, Дилејни 69. Гиткјер 73, 78)

Слободна: Грузија

Е група:

Велс – Азербејџан петак у 20.45

Словачка – Хрватска петак у 20.45

Слободна: Мађарска

Ф група:

Фарска Острва – Шведска 0:4 (Исак 12, 15, Линделоф 23, Каисон 41)

Норвешка – Малта 2:0 (Берге 34, Кинг 45+1. једанаестерац)

Румунија – Шпанија 1:2 (Андоне 59 - Ранос 29. једанаестерац, Алкасер 47)

Г група:

Израел – Северна Македонија 1:1 (Захави 55 - Адеми 64)

Ј група:

Јерменија – Италија 1:3 (Карапетиан 11 - Белоти 28, 80, Ло. Пелегрини 77)

БиХ – Лихтенштајн 5:0 (Гојак 11, 89, Малин 80. једанаестерац, Џеко 85, Вишћа 87)

Финска – Грчка 1:0 (Пуки 52. једанаестерац)