Почетна / Фудбал / Репрезентација

Хрватска са ремијем у Бакуу прва, Словенци до победе у 90. минуту, славила и Северна Македонија (ВИДЕО)

Словаци бољи (2:1) од Мађара у гостима, Русија до тријумфа у 89. минуту, Пољска - Аустрија 0:0

После брилијантне партије и победе у Трнави против Словачке  репрезентација Хрватске је разочарала на гостовању у Бакуу, пошто је ремизирала против Азербејџана (1:1).

Лука Модрић и другови могу да жале за пропуштеним прилика, посебно у првом полувремену, док су домаћини задовољни ремијем.

Хрватска је одлично кренула. Имали су гости у првих десетак минута игре две три одличне прилике да у раној фази стигне до вођства, али је шутеве Перишића Ребића и Модрића успешно заустављао голман домаћина.

Офанзивна тактика се исплатила већ у 11. минуту. Ребић је додао лопту до Перишића, који је преварио двојицу играча, а Кривотскјук је играо руком, а швајцарски арбитар Шерер је показао на једанаестерац. Лука Модрић је добио најлепши поколон за рођендан, пошто је постигао водећи гол за репрезентацију Хрватске.

Вицешампион света се ту није зауставио кренуо је са још жешћим нападима, али је голман Балајев био на висини задатка и успео је да зуастави без великих проблема ударце које су упутили Перишић, Модрић, Петковић и Влашић.

У другом полувремену иста прича. Хрватска је нападала, а Азербејџан је чекао шансу из контранапада. У 72. минуту домаћин је стигао до изједначења. Соло акцију је извео резервиста Халиладзе, који је преварио прво Бартолеца, а потом и Ловрена и снажним ударцем са пет метара савладао голмана Ливаковића. До краја меча обе репрезентације су имале по једну шансу, али је резултат остао непромењен.

Ц група:

Естонија – Холандија 0:4 (Бабел 17, 48, Депај 76, Вијналдум 87)

Северна Ирска Немачка 0:2 (Халстенберг 48, Гнабри 90+3)

Слободна: Белорусија

Д група:

Швајцарска – Гибралтар 4:0 (Закариа 37, Мехмеди 43, Родригез 45+4, Гаврановић 87)

Грузија – Данска 0:0

Слободна: Република Ирска

Е група:

Азербејџан – Хрватска 1:1 (Кализада 72 - Модрић 11. једанаестерац)

Мађарска – Словачка 1:2 (Собослаи 50 - Мак 40, Боженик 56)

Слободан: Велс

Ф група:

Шведска – Норвешка 1:1 (Форсберг 60 - Јохансен 45)

Шпанија – Фарска Острва 4:0 (Родриго 13, 50, Алкасер 90, 90+3)

Румунија – Малта 1:0 (Пушкаш 47)

Г група:

Словенија – Израел 3:2 (Вербич 43, 90, Безјак 66 - Натхо 50, Захави 63)

Летонија – Северна Македонија 0:2 (Пандев 14, Барди 17)

Пољска – Аустрија 0:0

Х група:

Албанија Исланд уторак у 20.45

Молдавија – Турска уторак у 20.45

Француска – Андора уторак у 20.45

И група:

Сан Марино – Кипар 0:4 (Кусулос 2, 73, Папулис 39, Артиматас 75)

Русија – Казахстан 1:0 (Фернандес 89)

Шкотска – Белгија 0:4 (Лукаку 9, Вермален 24, Алдерверелд 32, Де Бруине 82)

Ј група:

Јерменија – БиХ 4:2 (Мхитарјан 3, 66, Хамбарџумјан 77, Лончар 90+5. аутогол - Џеко 13, Гојак 70)

Финска – Италија 1:2 (Пуки 72. једанаестерац - Имобиле 59, Жоржињо 79. једанаестерац)

Грчка – Лихтенштајн 1:1 (Масурас 33 - Салановић 85)