Почетна / Фудбал / Репрезентација

Орлови победили, бриге остале, Митровић прекратио муке

Србија је забележила тријумф на гостовању Луксембургу, али није одушевила игром, пред Тумбаковићем је огроман посао
Луксембург – Србија 1:3 (0:1)
Стрелци: 0:1 – Митровић у 36, 0:2 – Радоњић у 55, 1:2 – Турпел у 66, 1:3 – Митровић у 78. минуту.
Стадион: „Жози Бартел”. Гледалаца: -. Судија: Орел Гринфелд. Помоћници: Рој Хасан и Идан Јаркони (сви из Израела).
ЛУКСЕМБУРГ: Морис, Жерсон, Чанот, Карлсон, Бареиро Мартинс, О. Тил, Родригез, Жанс, В. Тил, Синани, Девиљ.
СРБИЈА: Дмитровић, Рукавина, Коларов, Спајић, Максимовић, Лукић, Миливојевић, Катаи (од 46. Радоњић), Љајић, Милинковић-Савић, Митровић.

Србија је славила на гостовању Луксембургу, укљижила је три бода, али није одушевила. Напротив, екипа из петог шешира била је у већем делу сусрета равноправан ривал, чак је имала иницијативу у појединим тренуцима.

Меч је одлучила рутина Александра Митровића и индивидуални квалитет Орлова. Најбољи стрелац Србије на свој конто додао је још два гола, управо за толико гости су били бољи од борбеног домаћина.

Ток меча:

0` Љубиша Тумбаковић је направио неколико измена у односу на дуел против Португалије. У стартну поставу уврстио је Рукавину, Спајића, Лукића, Катаија, Љајића и Милинковић-Савића.

6` Одлична прилика за Орлове, после центаршута Митровић је главом шутирао за мало покрај гола Мориса.

12` Очајна реакција Спајића, лоше је вратио лопту Дмитровићу, овај није успео да спасе да она не оде у корнер. Ипак, после два узастопна убацивања из угла, није било опасности по гол Србије.

17` Још једна добра акција Србије, поново преко Митровића, овога пута нападач Фулама решио је да све сам заврши, шутирао је ногом са 16 метара, био је за мало непрецизан.

22` Србија је изгубила лопту на својој половини, уследила је брза акција Луксембуржана, завршена је шутем Тила са 22 метра, Дмитровић је био сигуран.

27` Сјајна акција домаћи, после центаршута Синанија Родригез је лако надскочио Рукавину, Дмитровић је некако избио лопту у корнер.

29` По мишљењу судије, Митровић је претерао у борби за позицији пре него што је Љајић извео корнер, показао је арбитар нападачу Србије жути картон.

36` ГООООООООООООООООООООООЛ

Повели су Орлови, после центаршута Коларова са леве стране, Митровић је главом рутински савладао Мориса – 1:0.

40` Сјајна прилика да Србија дуплира вођство, Катаи је дуго држао лопту, напокон и шутирао из тешке позиције, искоса са леве стране, одбрана Луксембурга је избила лопту, само до Љајића, који је шутирао са шест метара, али је један Жерсон са гол линије избио лопту.

44` Најбоља прилика за домаће, Тил је дуго тражио простор, на крају га је нашао поред лоше одбране Србије, шутирао је, али је погодио стативу. Имао је Дмитровић много среће.

45+1` Судија је послао играче оба тима у свлачионицу.

46` Прва измена Тумбаковића већ на полувремену, уместо Александра Катаија на терену је Немања Радоњић.

55` ГООООООООООООООООООООООЛ

После слободног ударца за Луксембург уследио је врло добар напад Србије, Дмитровић је испуцао лопту, Милинковић-Савић био највиши у скоку, а Радоњић је сјајно прихватио и неодбрањиво шутирао са 22-23 метра – 0:2.

66` ГООООООООООООООООООООООЛ

Није Србија била боља баш за два гола од Луксембурга у првих сат времена игре, а домаћи су неопрезност Орлова казнили. Да Мота је стигао једну изгубљену лопту и центрирао, а Турпел је вратио наду домаћину – 1:2.

72` Повија се одбрана Србије, имали су домаћи фантастичну прилику за изједначење, Валери Тил је шутирао, а Дмитровић је, чини се на време, зауставио овај ударац.

76` У доброј позицији био је Родригез, оклизунио се у последњем тренутку, ипак је успео и да шутира са 15 метара, али слабо за Дмитровића.

77` Фантастична прилика за Луксембург, лопта је некако дошла до Да Моте, који је левом ногом очајно шутирао из врло добре позиције.

78` ГООООООООООООООООООООООЛ

Казнио је најбољи српски стрелац све опромашаје домаћина, прихватио је Митровић лопту после додавања Милинковић-Савића, избегао притом офсајд замку и рутински савладао Мориса – 1:3.

84` Лепа акција Орлова, Љајић је проследио лопту ка Гаћиновићу, а овај је шутирао са 18 метара, високо преко гола домаћина. У истом минуту шанса за Луксембург, Тил је као у школском дворишту избацио из игре Спајића, остао је усамљен, али је са 13 метара врло лоше шутирао, преко Дмитровићевог гола.