Nikol u Nišu nanela prvi poraz Srbiji

0

Prvu priliku gošće su iskoristile i, ispostavilo se, već tada rešile pitanje pobednika

Srbija – Austrija 0:1 (0:1)

Niš - Stadion: Čair. Gledalaca: 1.000. Sudija: Eleni Antoniu (Grčka). Pomoćnici: Krisula Kurompilia  i Jorgia Komisopulu (Grčka). Žuti kartoni: Blagojević , Slović (Srbija), Ašauer (Austrija). Strelac: 0:1 Nikol Bila u 11. minutu

SRBIJA: Kostić, Poljak, Slović, Damjanović, Ilić, Blagojević, Stefanović, Stanković (od 61. Pavlović), Čanković, Mijatović, Vuković (od 83. Filipović).

AUSTRIJA: Cinsberger, Šihtl, Veninger, Kirhberger, Ašhauer, Filer (od 55. Prohaska), Zadrazil, Dunst (od 78. Puntigam), Makas, Fairzinger, Bila (od 88. Majer).

Reprezentativke Srbije pretrpele su prvi poraz u kvalifikacijama za plasman na Evropsko prvenstvo. Austrija je bila bolja za gol – 0:1.

Prvu priliku gošće su iskoristile i, ispostavilo se, već tada rešile pitanje pobednika. Iako je Srbija, u nastavku, pružila bolju igru, nije uspela da pogodi mrežu i dođe bar do boda.

Prvih desetak minuta proteklo je u ispitivanju snaga, ali bez opasnosti po golmane. Austrijanke su, u 11. minutu, posle greške odbrambene linije došle do prednosti. Fairzinger je odlično centrirala, a Nikol Bila, atraktivnim potezom, loptu plasirala u mrežu – 0:1.

Posle primljenog gola naš tim je krenuo ofanzivnije, ali ponavljale su se greške u završnici. Vukovićeva je, u 23. minutu, pokušala da uposli Stankovićevu, brža je bila Cinsberger i prva stigla do lopte. Najbolju priliku za izjednačenje imale su igračice Srbije u 26. minutu: Vukovićeva je proigrala Mijatovićevu, ali nije uspela da nadmudri odbranu Austrije i rezultat je ostao nepromenjen.

Mogle su to gošće da kazne i udvostruče prednost na isteku pola sata igre, ali Dunst je silovitim udarcem iz velike daljine poslala loptu iznad preke. U finišu prvog dela, Austrijanke su još jednom zapretile, ali Kostićeva je odlično intervenisala ispred Bile, posle centaršuta Fairzinger.

Mogla je Srbija na pročetku drugog poluvremena do izjednačenja. Veningerova je igrala rukom pred šesnaestercem, Nevena Damjanović izvela je slobodan udarac, a Cinberger pomalo nesigurno uspela da odbrani. Malo kasnije, Jelena Čanković za malo nije bila precizna, lopta je prošla iznad prečke.

Usledila je kontra Austrijanki, ali Kostićeva je bila dobro postavljena i zaustavila pokušaj Prohaske. Najbolja prilika za Srbiju nije iskorištena u 58. minutu. Posle akcije Ilićeve i Čankovićeve, slab udarac glavom Stankovićeve bio je lak plen za Cinsberger. Gošće su dva puta ozbiljnije zapretile. Posle udarca Prohaske, Kostićeva se još jednom istakla, a Dunst je propustila priliku da glavom, sa pet metara, plasira loptu u gol.

Veliki pritisak Austrijanki i česti pokušaji posle prekida nisu doneli promenu rezultata, na sreću Srbije neprecizne su bile gošće. Razigrane igračice našeg tima i bolja igra u nastavku rezultirali su češćim šansama. Posle kornera, u 70. minutu, za malo je zakasnila Stefanovićeva. Preuzela je Srbija inicijativu, dok su se gošće dobro branile i čekale priliku da iz kontranapada zaprete Kostićevoj. Naše igračice nisu uspevale da probiju dobro postavljenu zadnju liniju Austrije i dođu do željenog gola, pa su Austrijanke slavile minimalnim rezultatom.