Junak Orlića Novak Mićović: Znao sam gde će šutirati

0

Čuvar mreže Čukaričkog nije imao lak zadatak, jer je Rumun poslao loptu u levi ugao gola, ali nije bio precizan već je ostalo – 1:1

Reakcija golmana Novaka Mićovića pri izvođenju jedanaesterca jednog od najboljih rumunskih igrača Mikuleskua, šest minuta pre kraja susreta učinila je da Srbija još uvek može da se nada plasmanu u drugi krug kvalifikacija za PE u Severnoj Irskoj.

Loše smo prošli rezultatski, trebalo je sve da rešimo u prvom poluvremenu. U nastavku smo primili gol i nismo uspeli da se vratimo. Malo je nedostajalo i da izgubimo, ali je na kraju dobro ispalo.

Šta je uzrovalo remi?

U prvih 45 minuta smo promašali dosta šansi. Takođe, posle odmora smo loše ušli u meč. Rano primili gol i povratka nije bilo.

Još uvek ništa nije rešeno?

Okrećemo se Litvaniji. Nadamo se pozitivnom rezultat, pa ćemo tek onda da se bavimo Španijom. Imamo nade za prolaz dalje i siguran  sam da ćemo uspeti.

Već se kalkuliše koji ishodi nam odgovaraju u narednim kolima?

Najbolje bi bilo da Španci pobede Rumune ubedljivo. I da mi Litvance dobijemo, takođe sa više golova. E, onda nam u poslednjem meču i kalkulacije odgovaraju.

Kako ste zadovoljni ličnim učinkom?

Prezadovoljan. Mada možda sam mogao bolje kod prvog gola, ali što se ostalog tiče dobro je.

Šta konkretno zamerate sebi kod tog gola?

Loše smo odradili prekid. Lopta je pala ispred mene i ulaskom u šut Rumun me je prebacio, ona je udarila u prečku i došla do samog igrača. Mogao sam možda da ostanem na liniji i da čekam.

Ako to podvodite pod grešku, onda ste se iskupili kod penala?

Čekao sam Mikuleskua. Znao sam gde će šutirati i odbranio sam. Izvukli smo bod, što je najvažnije.