Македонија боља од Словеније, Хрватска славила у Сплиту уз промашен пенал, хет-трик Левандовског (ВИДЕО)

2

Убитачан финиш Холандије против Северне Ирске (3:1), девет голова Белгије

Годинама је Хрватска избегавала Сплит, али јој се град на Јадрану посрећио, победила је Мађарску 3:0 головима Модрића и Петковића, реванширала се за пораз у Будимпешти, али упркос играчу више у другом полувремену није домаћа селекција успела да затресе мрежу ривала, није то успело ни Перишићу, који је промашио пенал.

Пољска је у гостима победила Летонију 3:0 хет-триком Роберта Левандовског.

Северна Македонија је у југо окршају била боља од Словеније (2:1) головима Елмаса, Иличић је у надокнади само ублажио пораз.

Холандија је до 80. минута губила код куће од Северне Ирске, а онда су де Јонг и Депај са три гола, од чега два у надокнади, донели победу Лалама.

Русија против Шкотске (4:0) и Белгија против Сан Марина (9:0) су убедљивим победама овериле пласман на Европско првенство.

Белорусија – Естонија 0:0

Холандија Северна Ирска 3:1 (Депај 80, 90+4, де Јонг 90+1 - Магенис 75)

Словачка Велс 1:1 (Кучка 53 - Мур 25)

Хрватска Мађарска 3:0 (Модрић 5, Петковић 24, 42)

Слободан: Азербејџан

Ф група:

Фарска Острва Румунија субота у 18

Малта Шведска субота у 20.45

Норвешка Шпанија субота у 20.45

Г група:

Северна Македонија – Словенија 2:0 (Елмас 50, 68 - Иличић 90+5. једанаестерац)

Аустрија – Израел 3:1 (Лазаро 41, Хинтерегер 56, Сабицер 88 - Захави 34)

Летонија Пољска 0:3 (Левандовски 9, 13, 76)

Х група:

Андора Молдавија петак у 20.45

Исланд – Француска петак у 20.45

Турска – Албанија петак у 20.45

И група:

Казахстан – Кипар 1:2 (Јерланов 34 - Сотириу 73, Јаноу 84)

Русија Шкотска 4:0 (Џуба 57, 70, Оздоев 60, Головин 84)

Белгија Сан Марино 9:0 (Лукаку 28, 41, Чадли 31, Броли 35. аутогол, Алдерверелд 43, Тилеманс 45+1, Бентеке 79, Вершарен 84. једанаестерац, Кастањ 90)